Aktivity CŠPP

• Prednášky a besedy pre študentov je potrebné objednávať na priložených tlačivách, pokiaľ možno na začiatku školského roku v súlade s plánom práce v oblasti výchovného poradenstva a prevencie sociálno-patologických javov a podľa potrieb.
  • Počas školského roka je možné doplniť požiadavky podľa potrieb a aktuálnych požiadaviek.
  • Aktivity je vhodné koordinovať v rámci školy.
  • V žiadanke je potrebné uvádzať orientačne mesiac realizácie požadovanej aktivity, presný termín je možné dohodnúť osobne, telefonicky na tel. č. 057/762 53 37, alebo e-mailom csppoui@gmail.com .
  • Aktivity sa realizujú zvyčajne pre jednu triedu cca jednu, alebo dve vyučovacie hodiny (alebo podľa potrieb). Aktivity realizované zážitkovou formou predpokladajú maximálny počet 15 – 17 žiakov v skupine.
  • Profesijná orientácia trvá cca 120 minút bez prestávky, len v dopoludňajších hodinách.
  • Študenti by mali byť oboznámení s termínom konania aktivity a s témou, môžu sa spolupodieľať na výbere témy prostredníctvom triedneho učiteľa.
  • Špeciálne požiadavky je potrebné prekonzultovať dopredu.
  • Ponuka aktivít sa dá dopĺňať.
  • Na rodičovských združeniach oboznámiť rodičov s psychologickým vyšetrením žiakov pri profesijnej orientácii a vyžiadať ich písomný súhlas, ako zákonného zástupcu na vyšetrenie a spracovanie údajov a archiváciu podľa zákona 428/2002 Z. z. o ochrane osobných údajov.
  • Zabezpečiť informovanie o príchode zamestnancov CŠPP do školy – na vrátnici, alebo na sekretariáte školy, triednemu učiteľovi a odvedenie do konkrétnej triedy, v prípade neprítomnosti organizačne zabezpečiť dané aktivity.