Realizované projekty Projekt: Rekonštrukcia a modernizácia OUI v Snine

Realizované projekty

V roku 2006 bol za pomoci ESF realizovaný projekt pod názvom

"Vzdelávaním rozvíjame schopnosti"

•  Projekt bol spolufinancovaný Európskou úniou. Europsky socialný fond pomáha rozvíjať      zamestnanosť podporovaním zamestnateľnosti, obchodného ducha, rovnakých príležitosti a investovaním do ľudských zdrojov. V projekte išlo o realizáciu 14 týždňových kurzov v čase od 10.okt´bra 2005 do 30. septembra 2006 pre
  1. Osoby s nedostatočnou klasifikáciou
  2. Absolventov
  3. Pedagogických zamestnancov

• Cieľom projektu bolo zvýšiť kvalifikáciu u osôb s nedostatočnou kvalifikáciou a u absolventov zvýšiť počítačovú gramotnosť pedagogických zamestnancov.

Druhy kurzov:

• Základy práce s počítačom

• Kurz cukrárka

• KURZ šitia

• Odovzdávanie osvedčení

V roku 2008 sme realizovali projekt pod názvom

"Máme Vám čo dať 2008"

S finančnou podporou Úradu vlády SR v rámci Akčného plánu predchádzania všetkým formám diskriminácie, rasizmu, xenofóbie, antisemitizmu a ostaným prejavom intolerancie.

Cieľom projektu bolo: vytváranie morálnych noriem u stredoškolskej mládeže v boji proti extrémizmu, kladné ovplyvňovanie verejnej mienky profesijných skupín, ktoré majú pri výkone svojho povolania vplyv na predchádzanie všetkým formám diskriminácie, výsledkami vlastnej tvorby dokázať užitočnosť a prospešnosť pre spoločnosť, spoločnými kultúrno-spoločenskými aktivitami vytvárať morálne hodnoty o vzájomnej znášanlivosti a o vzájomnom potrebovaní sa.

Hlavnými aktivitami sú: seminár pre stredoškolskú mládež, pedagogických pracovníkov a výchovných poradcov; týždeň otvorených dverí OUI Snina pre stredoškolskú mládež; športový deň s názvom „Úcta a tolerancia“ a vzdelávanie príslušníkov profesijných skupín.

Dĺžka realizácie projektu je 2 mesiace. Záver projektu vyvrcholí kultúrnym a spoločenským podujatím v ktorom sa zúčastnení oboznámia s národnostnými kuchyňami v našom regióne.

Hlavnou myšlienkou projektu je prirodzená hodnota každého ľudského života bez ohľadu na rasu, farbu pleti, pohlavie, jazyk, náboženstvo, politické či iné presvedčenie, národný a sociálny pôvod, majetok, rodové alebo iné postavenie.

Seminár Morálne hodnoty a boj proti extrémizmu sa uskutočnil dňa 25. 9. 2009

.

• Športový deň s názvom „Úcta a tolerancia“ sa uskutočnil dňa 8. 10. 2009

• Národnostná kuchyňa sa uskutočnila dňa 15.10.2009

V roku 2009 sme realizovali projekt pod názvom

"Máme Vám čo dať 2009"

• Fotodokumentácia projektu Máme Vám čo dať 2009

2. Cieľ projektu

(definuje sa hlavný cieľ, alebo čiastkové ciele projektu, čo sa má projektom dosiahnuť)

Hlavný cieľ:

Cieľom projektu je vytvárať morálne hodnoty mládeže o vzájomnej znášanlivosti a o vzájomnom potrebovaní sa.

Čiastkové ciele:

a)      Vzdelávacie aktivity v oblasti ľudských práv a multikultúrna výchova pre deti a mládež;

b)      Zabezpečenie účinnej integrácie osôb do spoločnosti, patriacich k národnostnej menšine alebo etnickej skupine, alebo pochádzajúcich zo sociálne znevýhodneného prostredia a cudzincov;

c)      Podpora aktivít zameraných na pripomínanie si pamiatky holokaustu;

d)      Podpora spoločenskovedných, kultúrnych a športových aktivít venovaných problematike dodržiavania ľudských práv a predchádzania všetkým formám diskriminácie, rasizmu, xenofóbie, antisemitizmu a ostatným prejavom intolerancie;

e)      Zvýšenie povedomia a informovanosti verejnosti o problematike nediskriminácie a zásady rovnakého zaobchádzania s cieľom odbúravania predsudkov a stereotypov a propagácie multikultúrnej spoločnosti;

• Osvienčim 4.11.2009

• Osvienčim (Auschwitz, Brzezinky) 4.11.2009

• Národnostná kuchyňa 9.12.2009

• Športový deň 26.11.2009