| Názov školy | Odborné učilište internátne, Palárikova 1603/2, 069 01 Snina |
| Adresa školy | Palárikova 1603/2, 069 01 Snina |
| Telefón | +421 x 057 7625337 |
| ouisnina@stonline.sk | |
| WWW stránka | 10919435.edupage.org |
| Zriaďovateľ |
| Priezvisko, meno | Telefón | Služ. mobil | ||
|---|---|---|---|---|
| Riaditeľ | PaedDr. Jana Kandriková | 0577625337 | 0908530468 | |
| ZRŠ | Ing. Ivan Sičák | |||
| Vedúci OV | Jozef Miška | |||
| Vedúci THP | Erika Dubjaková | |||
| Vedúca ŠJ | Monika Sochaničová |
| Titl., priezvisko, meno | Kontakt | |
|---|---|---|
| predseda | Anna Šafranová | 0577625337 |
| pedagogickí zamestnanci | ||
| ostatní zamestnanci | Jana Mišková | |
| zástupcovia rodičov | František Kačur | |
| Jana Knapová | ||
| Mária Artimová | ||
| zástupca zriaďovateľa | Ing. Viera Kuchárová | |
| iní | Mgr. Mariana Medvedcová | |
| Mgr. Bibiana Šebeková | ||
| Mgr. Kvetoslavá Barančikovňa |
| Názov MZ a PK | Vedúci | Zastúpenie predmetov | Poznámka |
|---|---|---|---|
| PK.č.1 | Juliana Mariničová | pre odborné predmety a OV | obuvnícka montáž, |
| PK.č.2 | Jozef Karľa | pre odborné predmety a OV | kováčske práce, oprava |
| PK.č.3 | Mgr. Katarína Saraková | pre všeobec. vzdel. predmety | všetky odbory |
| *PK.č.4* | Bc. Mária Koťová | pre odborné predmety a OV | starostlivosť, cukrárska výroba, príprava jedál |
| *PK.č.5* | Bc. Viliam Latta | pre odborné predmety a OV | práce, murárske práce, stavebné stolárstvo |
Počet žiakov školy: 81
Počet tried: 15
Podrobnejšie informácie:
| Trieda | Počet žiakov | z toho ŠVVP |
|---|---|---|
| 1.A | 6 | |
| 1.B | 8 | |
| 1.C | 7 | |
| 1.D | 6 | |
| 1.E | 5 | |
| 1.F | 5 | |
| 2.A | 7 | |
| 2.B | 2 | |
| 2.C | 7 | |
| 2.D | 6 | |
| 2.E | 4 | |
| 3.A | 6 | |
| 3.B | 5 | |
| 3.D | 7 | |
| 3.E | 2 |
Počet prihlásených žiakov na prijímacie skúšky: súčet / počet dievčat
Počet žiakov prijatých bez prijímacej skúšky: súčet / počet dievčat
Počet žiakov prijatých po úspešnom absolvovaní prijímacích skúšok: súčet / počet dievčat
Počet zapísaných prvákov k 30.6.2008: súčet / počet dievčat
Skutočný počet žiakov 1.ročníka k 15.9.2008: súčet / počet dievčat
| Gym 8.roč | Gym 6.roč | Gym 4.roč | SOŠ | SOU | OU | Iné | Spolu | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| prihlásení | 43 | |||||||
| prijatí | 43 | |||||||
| % úspešnosti | 100 |
| Trieda | BIO | EaO | ETV | HYG | KaKS | MAT | MTR | NBV | OBV | OBM | OSaZ | ODK | OV | ODM | POT |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1.A | 1,6 | 1 | 1,4 | 1,8 | |||||||||||
| 1.B | 1,71 | 1,86 | 1,57 | 2,43 | 2,14 | ||||||||||
| 1.C | 1,14 | 1,57 | 1,43 | ||||||||||||
| 1.D | 1,6 | 1,8 | 1,6 | 1,4 | 2 | ||||||||||
| 1.E | 1,6 | 1,4 | 1 | 1,2 | 1,4 | ||||||||||
| 1.F | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1,25 | |||||||||
| 2.A | 1,14 | 1,43 | 1 | 1,14 | |||||||||||
| 2.B | 1 | 1 | 1,5 | 2 | 1 | ||||||||||
| 2.C | 1,71 | 1,43 | 2,86 | ||||||||||||
| 2.D | 1,8 | 1,6 | 1,6 | 1,4 | |||||||||||
| 2.E | 1,25 | 1 | 1,5 | 1 | 1 | ||||||||||
| 3.A | 1 | 1,17 | 1 | 1,5 | 1,67 | 1,83 | |||||||||
| 3.B | 1 | 1,4 | 1 | 1,6 | |||||||||||
| 3.D | 2 | 1,43 | 1,29 | 2,14 | 1,29 | 1,86 | |||||||||
| 3.E | 2 | 1 | 1,5 | 2 | 1,5 | 1 |
| Trieda | PB | PP | PSYCH | SJaL | Spr | STE | STK | STOL | SaZ | SUR | TK | TECH | TOP | TV | VkR |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1.A | 2 | 1 | 1,6 | 1,6 | 1 | ||||||||||
| 1.B | 1,71 | 1,5 | 2,29 | 1,86 | 1,43 | ||||||||||
| 1.C | 1,86 | 1,14 | 1,57 | 1,14 | 1 | ||||||||||
| 1.D | 1,4 | 1,83 | 2,4 | 1 | |||||||||||
| 1.E | 2 | 1,6 | 2,2 | 1 | |||||||||||
| 1.F | 1 | 2 | 1 | 1 | 1 | ||||||||||
| 2.A | 1,14 | 1 | 1,43 | 1,57 | 1 | ||||||||||
| 2.B | 2 | 1,5 | 2,5 | 1 | |||||||||||
| 2.C | 2,57 | 1 | 1,71 | 1 | |||||||||||
| 2.D | 2 | 1 | 1,4 | 1,6 | 1,2 | ||||||||||
| 2.E | 1 | 1 | 1,5 | 1,5 | 1 | ||||||||||
| 3.A | 1,33 | 1 | 1,5 | 1 | |||||||||||
| 3.B | 1,2 | 1 | 1,6 | 1,4 | 1,2 | 1 | |||||||||
| 3.D | 2,43 | 1,86 | 1,14 | 2,14 | 1 | ||||||||||
| 3.E | 1,5 | 1 | 1,5 | 1 |
| Trieda | VYŽ | ZaM | ZO | ZPV | ZaS | ZZ |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1.A | ||||||
| 1.B | ||||||
| 1.C | 1,29 | 1,86 | ||||
| 1.D | ||||||
| 1.E | ||||||
| 1.F | ||||||
| 2.A | 1,43 | |||||
| 2.B | ||||||
| 2.C | 1,86 | 1,71 | ||||
| 2.D | 1,6 | |||||
| 2.E | ||||||
| 3.A | ||||||
| 3.B | 1,6 | |||||
| 3.D | ||||||
| 3.E |
| Trieda | Počet | Vyznamenaní | Veľmi dobre | Prospeli | Neprospeli | Neklasifikovaní | Správanie 2 | Správanie 3 | Správanie 4 | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1.A | 2 | 1 | 1,6 | 1,6 | 1 | ||||||||||
| 1.B | 1,71 | 1,5 | 2,29 | 1,86 | 1,43 | ||||||||||
| 1.C | 1,86 | 1,14 | 1,57 | 1,14 | 1 | ||||||||||
| 1.D | 1,4 | 1,83 | 2,4 | 1 | |||||||||||
| 1.E | 2 | 1,6 | 2,2 | 1 | |||||||||||
| 1.F | 1 | 2 | 1 | 1 | 1 | ||||||||||
| 2.A | 1,14 | 1 | 1,43 | 1,57 | 1 | ||||||||||
| 2.B | 2 | 1,5 | 2,5 | 1 | |||||||||||
| 2.C | 2,57 | 1 | 1,71 | 1 | |||||||||||
| 2.D | 2 | 1 | 1,4 | 1,6 | 1,2 | ||||||||||
| 2.E | 1 | 1 | 1,5 | 1,5 | 1 | ||||||||||
| 3.A | 1,33 | 1 | 1,5 | 1 | |||||||||||
| 3.B | 1,2 | 1 | 1,6 | 1,4 | 1,2 | 1 | |||||||||
| 3.D | 2,43 | 1,86 | 1,14 | 2,14 | 1 | ||||||||||
| 3.E | 1,5 | 1 | 1,5 | 1 |
| Trieda | Počet | Zamešk. hod. | Zam. na žiaka | Ospravedlnené | Ospr. na žiaka | Neospravedlnené | Neosp. na žiaka |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1.A | 6 | 960 | 160 | 734 | 122,3 | 226 | 37,6 |
| 1.B | 8 | 416 | 59,4 | 282 | 35,25 | 134 | 16,75 |
| 1.C | 7 | 749 | 107 | 686 | 98 | 63 | 9 |
| 1.D | 6 | 725 | 145 | 549 | 91,5 | 176 | 29,33 |
| 1.E | 5 | 638 | 127,6 | 432 | 86,4 | 206 | 41,2 |
| 1.F | 6 | 835 | 167 | 631 | 105,16 | 204 | 34 |
| 2.A | 7 | 235 | 33,75 | 214 | 30,57 | 21 | 3 |
| 2.B | 2 | 125 | 62,5 | 45 | 22,5 | 80 | 40,00 |
| 2.C | 7 | 585 | 83,57 | 575 | 82,14 | 10 | 1,4 |
| 2.D | 6 | 158 | 26,3 | 157 | 26,16 | 1 | 0,16 |
| 2.E | 4 | 114 | 28,5 | 110 | 27,5 | 4 | 1 |
| 3.A | 6 | 412 | 68,6 | 412 | 68,6 | 0 | 0 |
| 3.B | 5 | 218 | 43,6 | 24 | 4,8 | 194 | 38,8 |
| 3.D | 7 | 492 | 70,28 | 377 | 53,85 | 115 | 16,42 |
| 3.E | 2 | 0 | 0,00 | 0 | 0,00 | 0 | 0,00 |
| Názov | Počet žiakov | Úspešnosť v % | Iný údaj o úspešnosti |
|---|---|---|---|
| Monitor SJL | |||
| Monitor MAT |
| Predmet | Úroveň | Počet | (M/Ž) | PFEČ priemer | PFEČ počet | PFIČ priemer | PFIČ počet | 1 Ústna | 2 Ústna | 3 Ústna | 4 Ústna | 5 Ústna | Ústna priemer | Ústna počet |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| *1.A | ||||||||||||||
| *1.B | ||||||||||||||
| *1.C | ||||||||||||||
| 1.D | ||||||||||||||
| 1.E | ||||||||||||||
| 1.F | ||||||||||||||
| 2.A | ||||||||||||||
| 2.B | ||||||||||||||
| 2.C | ||||||||||||||
| 2.D | ||||||||||||||
| 2.E | ||||||||||||||
| 3.A | ||||||||||||||
| 3.B | ||||||||||||||
| 3.D | ||||||||||||||
| 3.E |
| Trieda | Študijný (učebný) odbor | Zameranie |
|---|---|---|
| *1.A* | 2985 2 00 cukrárska výroba | |
| *1.B* | 3178 2 01 výroba konfekcie so zameraním na šitie odevov v odevnej | |
| konfekcii | ||
| *1.C* | 3686 2 03 stavebná výroba so zameraním na murárske práce | |
| *1.D* | 3686 2 10 stavebná výroba so zameraním na maliarske a natieračské | |
| práce | ||
| *1.E* | 6486 2 00 opatrovateľská starostlivosť v zdravotníckych | |
| zariadeniach a zariadeniach sociálnej starostlivosti | ||
| *2.A* | 2985 2 00 cukrárska výroba | |
| *2.B* | 3178 2 01 výroba konfekcie so zameraním na šitie odevov v odevnej | |
| konfekcii | ||
| *2.C* | 4572 2 06 poľnohospodárska výroba so zameraním na opravu | |
| poľnohospodárskych strojov | ||
| *2.D* | 3686 2 03 stavebná výroba so zameraním na murárske práce | |
| *2.E* | 3686 2 10 stavebná výroba so zameraním na maliarske a natieračské | |
| práce | ||
| *2.F* | 6486 2 00 opatrovateľská starostlivosť v zdravotníckych | |
| zariadeniach a zariadeniach sociálnej starostlivosti | ||
| *3.A* | 2985 2 00 cukrárska výroba | |
| *3.B* | 3178 2 01 výroba konfekcie so zameraním na šitie odevov v odevnej | |
| konfekcii | ||
| *3.C* | 4572 2 06 poľnohospodárska výroba so zameraním na opravu | |
| poľnohospodárskych strojov | ||
| *3.D* | 6491 2 01 obchodná prevádzka so zameraním na prípravu jedál | |
| *3.E* | 3686 2 11 stavebná výroba so zameraním na stavebné stolárstvo |
Pracovný pomer
| Pracovný pomer | Počet pedag. prac. | Počet nepedag. prac. | Počet úväzkov pedag. prac. | Počet úväzkov nepedag. prac. |
|---|---|---|---|---|
| TPP | 34 | 19 | 34 | |
| Znížený úväzok | 0 | 2 | 0 |
| počet | nekvalifikovaných | kvalifikovaných | spolu |
|---|---|---|---|
| učiteľov | 0 | 8 | 8 |
| vychovávateľov | 1 | 8 | 9 |
| asistentov učiteľa | 0 | 17 | 17 |
| spolu | 1 | 33 | 34 |
| Ďalšie vzdelávanie | Počet absolventov | Počet študujúcich |
|---|---|---|
| 1.kvalifikačná skúška | 6 | |
| 2.kvalifikačná skúška | 1 | |
| štúdium školského manažmentu | 0 | |
| špecializačné inovačné štúdium | 0 | |
| špecializačné kvalifikačné | 27 | 5 |
| postgraduálne | 0 | |
| doplňujúce pedagogické | 25 | |
| vysokoškolské pedagogické | 9 | |
| vysokoškolské nepedagogické | 13 |
Tradične každý rok usporadúvame výstavu pod názvom "Tvorba detí
nepoznaných v Snine", kde sa prezentujú práce našich žiakov, predstavuje
sa samotná škola a jej činnosť. Táto akcia sa stretáva s veľkým záujmom
u širokej verejnosti. Vo veľkej miere sa zapájame do športových a
kultúrnych podujatí v meste i okolí, čím prispievame k integrácii našich
žiakov do spoločnosti. Organizujeme športové a kultúrne podujatia v
spolupráci so všetkymi školami v meste.
O aktivitách a činnosti na OUI pravidelne informujeme v miestnej i
regionálnej tlači, taktiež v masmédiách (TV)
Projekty, do ktorých je škola zapojená, ich zameranie, stručná
charakteristika
A) Dlhodobé - projekt ESF ľudské zdroje - "Vzdelávaním rozvíjame schopnosti"
projekt"Rekonštrukcia školy" - Ministerstvo výstavby a regionálneho
rozvoja - zameraný na výmenu strechy a zateplenie budovy, taktiež obnova
vnútorného vybavenia
B) Krátkodobé - pravidelne podávame projekty cez Konto Orange,
- projekt "Máme Vám čo dať", podporený Úradom vlády SR, zameraný na
plnenie úloh Akčného plánu boja proti rasizmu, xenofóbii...
-projekt "Elektronizácia a revitalizácia školských knižníc"
C) V školskom roku 2008/2009 boli školou vypracované projekty:
Elektronizácia a revitalizácia internátu a školskej jedálne
- projekt MŠ SR - operačný program Vzdelávanie
Dátum poslednej inšpekčnej kontroly: 23.6.-24.6.2009
Druh inšpekcie: Realizácia záverečnej skúšky v odbornom učilišti
Ak bola inšpekcia vykonaná v šk. roku 2008/2009, uveďte predmety a
oblasti (riadenie, proces, podmienky), v ktorých bola dosiahnutá úroveň:
Výsledky inšpekcie - Príprava, priebeh a organizácia záverečnej skúšky
boli realizované v súlade s platnou legislatívou.
Škola je umiestnená v budove z 50. rokov 20. storočia. Pôvodne slúžila
ako internát, neskôr ako administratívna budova. Vodovodné a elektrické
rozvody sú väčšinou v dezolátnom stave, preto je potrebná neustála
údržba nielen týchto rozvodov a zariadení.
Učebne sa vybavili novou podlahou, novým nábytkom, boli vymaľované
triedy, na úseku teoretického vyučovania boli kompletne zrekonštruované
sociálne zariadenia.
Pokračuje prestavba priestorov na prízemí pre potreby Centra
špeciálno-pedagogického poradenstva, úprava vonkajších priestorov
(chodníky)
Dielne odborného výcviku sú priebežne dovybavované novými strojmi a
zariadeniami z dôvodu morálneho a fyzického opotrebovania doterajšieho
zariadenia. Učebne by bolo potrebné vybaviť novou audio-vizuálnou
technikou (počítače, projektory atď)
Zabezpečenie výučby učebnými pomôckami sa robí svojpomocne, pomocou
sponzoringu.
1. Dotácie zo štátneho rozpočtu na žiakov
...
2. Príspevky na čiastočnú úhradu nákladov spojených s hmotným zabezpečením školy od rodičov alebo inej osoby, ktorá má voči žiakovi vyživovaciu povinnosť
...
3. Finančné prostriedky prijaté za vzdelávacie poukazy a spôsob ich použitia v členení podľa financovaných aktivít
...
4. Finančné prostriedky získané od rodičov alebo zákonných zástupcov žiakov, právnických osôb alebo fyzických osôb a spôsob ich použitia v členení podľa finančných aktivít
...
5. Iné finančné prostriedky získané podľa osobitných predpisov
...
Oblasti, v ktorých škola dosahuje dobré výsledky:
Výrazné úspechy dosahujeme v športových súťažiach, či chlapcov alebo
dievčat - nielen na regionálnej úrovni, ale hlavne na celoslovenskej. V
posledných rokoch sa zapájame do športových súťaží v meste Snina, kde
patríme medzi lepšie týmy.
Oblasti, v ktorých sú nedostatky a treba úroveň výchovy a vzdelávania
zlepšiť: čiastočne sa zlepšila situácia s nedostatkom odborných učebníc,
ale pre väčšinu predmetov si musíme tvoriť svoje pracovné texty.
Taktiež pretrváva nedostatok finančných prostriedkov na zakúpenie
potrebného materiálu pre odborný výcvik - hutný, stavebný materiál,
farby, laky, drevený materiál, látky pre krajčírky.
Zamestnanci tvoria stmelený kolektív, ktorý spolu so žiakmi školy
vychádzajú veľmi dobre, vládne tu tvorivá pracovná atmosféra,
porozumenie, empatia.
Rozvrh hodín je vytvorený tak, aby boli uspokojené základné
psychohygienické potreby žiaka.
Zamestnanci tvoria stmelený kolektív, ktorý spolu so žiakmi školy
vychádzajú veľmi dobre, vládne tu tvorivá pracovná atmosféra,
porozumenie, empatia.
Rozvrh hodín je vytvorený tak, aby boli uspokojené základné
psychohygienické potreby žiaka.
| Názov záujmového krúžku | Počet detí | Počet skupín |
|---|---|---|
| Anglický jazyk | 19 | |
| Počítačový | 22 | |
| Spevácko - tanečný | 21 | |
| Stolnotenisový | 4 | |
| Šikovných rúk a výtvarný | 5 | |
| Športový | 21 |
Spolupráca s rodičmi už tradične je značne neuspokojivá. Žiaci
pochádzajú zo sociálne slabších rodín, ktoré necítia potrebu
spolupracovať so školou, doslova im nezáleží, aký osud čaká ich dieťa.
Propagáciou výsledkov činnosti žiakov a pedagógov v meste a okolí sme
dosiahli, že verejnosť pozná obsahové zameranie OUI, spolupracuje s nami
a je k nám ústretová. Snažíme sa každoročne poriadať Deň otvorených
dverí, taktiež k nám chodí veľa exkurzií z iných škôl, a hlavne vďaka
projektom, na ktorých participujú i iné školy a organizácie sa dostávame
do povedomia občanov mesta a okolia.
Vypracoval: PaedDr. Jana Kandriková
V Snine, 9. júna 2009
Správa prerokovaná v pedagogickej rade dňa 29.septembra 2009
Powered by aSc EduPage