| Názov školy | Spojená škola internátna, Palárikova 1602/1, 069 01 Snina |
| Adresa školy | Palárikova 1602/1, 069 01 Snina |
| Telefón | +421 x 057 7625337 |
| ssisnina2015@gmail.com | |
| WWW stránka | ssisnina.edupage.org |
| Zriaďovateľ | Okresný úrad Prešov |
| Priezvisko, meno | Telefón | Služ. mobil | ||
|---|---|---|---|---|
| Riaditeľ | PaedDr. Jana Kandriková | 0577625337 | 0905308468 | ssisnina2015@gmail.com |
| ZRŠ | Mgr. Jozef Makaj | 0577625337 | ssisnina2015@gmail.com | |
| ZRŠ ŠZŠI | Mgr. Ľuboš Turčík | 0577625337 | 0905713732 | ssisnina2015@gmail.com, zastupcaszsi@gmail.com |
| Vedúca vychovávateľka ŠI | Anna Šafránová | 0577625337 | ssisnina2015@gmail.com | |
| Vedúca THP | Erika Dubjaková | 0577625337 | ssisnina2015@gmail.com | |
| Vedúca ŠJ | Monika Sochaničová | 0577625337 | ssisnina2015@gmail.com | |
| Hlavný majster OV | Jozef Karľa | 0577625337 | ssisnina2015@gmail.com |
| Titl., priezvisko, meno | Kontakt | |
|---|---|---|
| predseda | Mgr. Slávka Olachová | 0907359859 |
| pedagogickí zamestnanci | Mgr. Mári Savková | |
| Ing. Valéria Geľová | ||
| ostatní zamestnanci | Jana Mišková | |
| zástupcovia rodičov | Anna Kapráľová | |
| Helena Kolesárová | ||
| Ing. Anna Fariničová | ||
| zástupca zriaďovateľa | Mgr. Helena Wintnerová | |
| iní | Ing. Mariana Medvecová | |
| Ing. Ján Baláž | ||
| Mgr. Nadežda Sirková | ||
Metodické združenia/predmetové komisie
MZ č.1: pre odborné predmety a OV v učebných odboroch Výroba konfekcie - šitie odevov v odevnej konfekcii, Textilná výroba - ľudovoumelecká tvorba a kožiarska výroba
Predseda: Ing. Zlatica Frimmerová
MZ č.2: pre všeobecno-vzdelávacie predmety a Prípravný ročník
Predseda: Ing. Ivan Sičák
MZ č.3: pre odborné predmety a OV v učebných odboroch Cukrárska výroba, Obchodná
prevádzka - príprava jedál, Gastronomické služby, v odbore Opatrovateľská
starostlivosť v zariadeniach sociálnej starostlivosti,
Predseda: Ing. Mária Koťová
MZ č.4: pre odborné predmety a OV v učebných odboroch Stavebná výroba - murárske práce, Stavebná výroba - maliarske a natieračské práce, Stavebná výroba - stavebné stolárstvo, Stavebná výroba - stavebné práce
Predseda: Ing. Vladimír Valalík
MZ č.5: pre Praktickú školu
Predseda: Ing. Xénia Sičáková
MZ ŠZŠI: Ing. Eva Galandová
Počet žiakov školy: 97
Počet tried: 13
Podrobnejšie informácie:
V školskom roku 2018/19 v septembri nastúpilo do školy 97 žiakov, z toho do praktickej školy 13 žiakov.
Vyučovanie začalo v 13 triedach, v učebných odboroch a triedach: 11 - OUI, 2- PŠ (1)
Odborné učilište:
I.A 2983 G 00 gastronomické služby Mária Karľová
I.B 3179 G 10 textilná výroba - ľudovoumelecká tvor Ján Dovhun
I.C 3697 G 00 stavebná výroba - stavebné práce Marek Harakaľ
I.D 3178 G 01 výroba konfekcie - šitie odevov v odevnej konfekcii Juliana Mariničová
II.A 2983 G 00 gastronomické služby Ing. Valéria Geľová
II.B 3179 G 10 textilná výroba - ľudovoumelecká tvorba Gabriela Curová
II.C 3686 G 03 stavebná výroba - murárske práce Ing. Ivan Sičák
II.D 6485 G opatrovateľská starostlivosť v zar. Ing. Zlatica Frimmerová
soc starostlivosti
III.A 2983 G 00 gastronomické služby Mgr. Štefánia Cudnáková
III.B 3178 G 01 výroba konfekcie - šitie odevov v odevnej konfekcii Mgr. Slávka Olachová
III.C 3697 G 00 stavebná výroba - stavebné práce Maroš Keleman
Praktická škola:
I.P 6492 E 00 praktická škola Ing. Xénia Sičáková
II.P+III.P 6492 E 00 praktická škola Ing. Xénia Sičáková
Vyučovanie praktickej školy v druhom a treťom ročníku je realizované v spojenej triede.
V priebehu školského roka 2018/2019 ukončilo štúdium 26 žiakov, z ktorých prestúpili na inú školu - 1 žiačka, zanechalo štúdium - 11 žiakov, prerušilo štúdium - 0 žiakov, vylúčených bolo - 14 žiakov. Pristúpila - 1 žiačka.
V organizačnej zložke ŠZŠI v školskom roku 2018/2019 vyučovalo 9 učiteľov a 1 pedagogický asistent učiteľa. V septembri nastúpilo do školy 61 žiakov.
Vyučovanie začalo v 8 triedach, kde sa vzdelávali žiaci vo variantoch A, B a C.
V priebehu školského roka 2018/2019 prestúpilo z iných škôl k nám 12 žiakov, prestúpilo na inú školu - 9 žiakov, 2 žiakom bolo počas školského roka povolené štúdium v zahraničí, 3 žiaci sa vzdelávali podľa vypracovaného IVVP. Aktuálne ku koncu školského roka bol počet žiakov v ŠZŠI 64 žiakov.
| Trieda | Počet žiakov | z toho ŠVVP |
|---|---|---|
| 1.A | 14 | |
| 1.B | 11 | |
| 1.C | 16 | |
| 1.D | 8 | |
| 1.P | 3 | |
| 2.A | 14 | |
| 2.B | 11 | |
| 2.C | 7 | |
| 2.P | 5 | |
| 3.A | 7 | |
| 3.B | 7 | |
| 3.D | 11 | |
| 3.P | 2 |
V dňoch 13.5. a 16.5. 2019 prebehli prijímacie skúšky (PS). Na PS bolo 29 žiakov (z nich 25 do odborného učilišťa a 4 do praktickej školy), 1 uchádzač sa pohovorov v 1. kole nezúčastnil. Ten boli pozvaný do druhého kola. Druhé kolo PS sa neuskutočnilo. Všetci zúčastnení žiaci kritériám na prijatie vyhoveli. Predpokladaný počet žiakov, ktorí by mali nastúpiť do 1. ročníka je ku dnešnému dňu 29.
V budúcom školskom roku 2019/2020 plánujeme otvoriť 2 triedy prvého ročníka s učebnými odbormi - gastronomické služby a Stavebná výroba - stavebné práce a 1 triedu praktickej školy.
1 kolo (13. a 16.5.2019)
|
Učebný
odbor |
prijatí |
neúčasť na
pohovoroch |
neprijatí |
voľné
miesta |
|
2983 G 00
gastronomické služby |
10 |
1 |
0 |
4 |
|
3178 G 01 výr.
konfekcie - šitie odevov |
0 |
0 |
0 |
14 |
|
3179 G 10
textilná výroba – ľudovoumelecká tvorba |
0 |
0 |
0 |
14 |
|
3697 G 00
stav výroba – stavebné práce |
15 |
0 |
0 |
0 |
|
6485 G opatr. starostl. v zariad. soc.
starostlivosti |
0 |
0 |
0 |
14 |
|
9996 0 prípravný ročník |
0 |
0 |
0 |
7 |
|
za OUI |
25 |
1 |
0 |
54 |
|
|
|
|
|
|
|
za Praktickú školu |
4 |
0 |
0 |
4 |
|
SPOLU |
29 |
1 |
0 |
58 |
| Trieda | A- tlačivá pre TU | ANJ | BIO | BCL | DEJ | DPU | EOR | ETV | FNG | FYZ | GEG | HUV | HGA | CHE | INF |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 3. ročník ŠZŠI - Variant A | 1 | ||||||||||||||
| 5. ročník ŠZŠI - Variant A | 1 | 1 | 1 | 1 | |||||||||||
| 5. ročník ŠZŠI - Variant B | 1 | 1 | 1,13 | 1 | |||||||||||
| 6. ročník ŠZŠI - Variant A | 1 | 1 | 1 | 1 | |||||||||||
| 7. ročník ŠZŠI - Variant A | 2,71 | 2,43 | 1,29 | 1,29 | 2 | 3 | 1 | 1,29 | |||||||
| 8. ročník ŠZŠI - Variant A | 1,67 | 1,56 | 1 | 1 | 1,22 | 1,56 | 1 | 1,11 | |||||||
| 9. ročník ŠZŠI - Variant A | 1,43 | 1,57 | 1 | 1,29 | 1,57 | 1,57 | 1 | 2,14 | 1 | ||||||
| 9. ročník ŠZŠI - Variant B | 1,4 | 1,25 | 1,6 | 2,2 | |||||||||||
| I.A | |||||||||||||||
| I.B | |||||||||||||||
| I.C | |||||||||||||||
| I.D | |||||||||||||||
| II.A | |||||||||||||||
| II.B | |||||||||||||||
| II.C | |||||||||||||||
| II.D | |||||||||||||||
| III.A | 1,25 | ||||||||||||||
| III.B | 2,25 | ||||||||||||||
| III.C | 1 | ||||||||||||||
| I.P | 1,14 | 1,29 | |||||||||||||
| II.P | 2 | 1 | |||||||||||||
| III.P | 1 | 1 |
| Trieda | KLE | KKS | MAT | MTE | MAY | MOD | NBV | OBN | OBV | OBM | OSZ | ODK | OKS | OVY | ODM |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 3. ročník ŠZŠI - Variant A | 2,33 | ||||||||||||||
| 5. ročník ŠZŠI - Variant A | 1,88 | ||||||||||||||
| 5. ročník ŠZŠI - Variant B | 1,88 | ||||||||||||||
| 6. ročník ŠZŠI - Variant A | 2 | ||||||||||||||
| 7. ročník ŠZŠI - Variant A | 2,14 | 1,57 | |||||||||||||
| 8. ročník ŠZŠI - Variant A | 1,56 | 1,11 | |||||||||||||
| 9. ročník ŠZŠI - Variant A | 1,71 | 1,29 | |||||||||||||
| 9. ročník ŠZŠI - Variant B | 2,1 | ||||||||||||||
| I.A | 1,71 | 1,57 | 1,14 | 1,71 | |||||||||||
| I.B | 1,33 | 1,83 | 1,67 | 1 | 2 | ||||||||||
| I.C | 2,54 | 2,85 | 2,62 | 2,77 | 2,15 | ||||||||||
| I.D | 1,4 | 2,1 | 1,3 | 2,4 | 1,9 | ||||||||||
| II.A | 1,88 | 1,25 | 1,75 | ||||||||||||
| II.B | 1,8 | 2 | 1,8 | 1,2 | 2,2 | ||||||||||
| II.C | 1,5 | 1 | 1 | 1 | 1,43 | ||||||||||
| II.D | 1,2 | 1,2 | 1,2 | ||||||||||||
| III.A | 1,25 | 1,25 | 1,25 | ||||||||||||
| III.B | 1,5 | 2 | 2,5 | 1,75 | 2,25 | ||||||||||
| III.C | 1 | 1 | 1 | 2 | 3 | ||||||||||
| I.P | 1,43 | ||||||||||||||
| II.P | 2 | ||||||||||||||
| III.P | 1 |
| Trieda | OAO | PEP | PMK | PPZ | PTN | PVY | PVC | PRB | PJV | PPS | PSY | RMP | RDV | RGZ | RVK |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 3. ročník ŠZŠI - Variant A | 1 | ||||||||||||||
| 5. ročník ŠZŠI - Variant A | 1,5 | ||||||||||||||
| 5. ročník ŠZŠI - Variant B | 1 | 1,57 | 1,13 | ||||||||||||
| 6. ročník ŠZŠI - Variant A | 1,11 | 2 | 2 | ||||||||||||
| 7. ročník ŠZŠI - Variant A | 1,29 | ||||||||||||||
| 8. ročník ŠZŠI - Variant A | 1 | ||||||||||||||
| 9. ročník ŠZŠI - Variant A | 1 | ||||||||||||||
| 9. ročník ŠZŠI - Variant B | 1,4 | 2,5 | 1,8 | ||||||||||||
| I.A | 1,57 | ||||||||||||||
| I.B | |||||||||||||||
| I.C | |||||||||||||||
| I.D | |||||||||||||||
| II.A | 1,63 | ||||||||||||||
| II.B | |||||||||||||||
| II.C | |||||||||||||||
| II.D | 1,2 | 1 | |||||||||||||
| III.A | 1,25 | ||||||||||||||
| III.B | |||||||||||||||
| III.C | |||||||||||||||
| I.P | 1,43 | 1,14 | 1,14 | 1,29 | |||||||||||
| II.P | 2 | 1 | 2 | 2 | |||||||||||
| III.P | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Trieda | RSZ | RPE | SJL | SPR | SBN | STK | STO | STZ | SRM | SRF | SUR | SYV | TK | TEC | TML |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 3. ročník ŠZŠI - Variant A | 2,33 | 1 | |||||||||||||
| 5. ročník ŠZŠI - Variant A | 1,88 | 1 | |||||||||||||
| 5. ročník ŠZŠI - Variant B | 1,5 | 1 | |||||||||||||
| 6. ročník ŠZŠI - Variant A | 2 | 1,44 | |||||||||||||
| 7. ročník ŠZŠI - Variant A | 2,71 | 1,14 | |||||||||||||
| 8. ročník ŠZŠI - Variant A | 1,56 | 1 | |||||||||||||
| 9. ročník ŠZŠI - Variant A | 1,57 | 1 | |||||||||||||
| 9. ročník ŠZŠI - Variant B | 2,5 | 2,25 | 1,2 | ||||||||||||
| I.A | 2,14 | 1,17 | 1,86 | 1,86 | |||||||||||
| I.B | 2,17 | 1 | 1,83 | 1,67 | |||||||||||
| I.C | 2,69 | 1,31 | 2,08 | 3 | |||||||||||
| I.D | 2,3 | 1,3 | 1,9 | 2,3 | |||||||||||
| II.A | 1,88 | 1,29 | 1,5 | 1,88 | 1,63 | ||||||||||
| II.B | 2 | 1 | 1,8 | 1,8 | |||||||||||
| II.C | 2 | 2 | 1,5 | 1,5 | |||||||||||
| II.D | 2 | 1,83 | 1,4 | ||||||||||||
| III.A | 1,75 | 1 | 1,25 | 2 | |||||||||||
| III.B | 1,5 | 1 | 2,75 | ||||||||||||
| III.C | 2 | 1 | 2 | ||||||||||||
| I.P | 1,43 | 1,29 | 1,38 | ||||||||||||
| II.P | 2 | 2 | 1 | ||||||||||||
| III.P | 1 | 1 | 1 |
| Trieda | TMU | TOP | TST | TEV | TSV | VUC | VLA | VKM | VYR | VCZ | VYV | VYW | ZAM | ZOP | ZPV |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 3. ročník ŠZŠI - Variant A | 1 | 1,17 | 1 | 1 | |||||||||||
| 5. ročník ŠZŠI - Variant A | 1 | 1,75 | 1,38 | ||||||||||||
| 5. ročník ŠZŠI - Variant B | 1 | 1,13 | 1 | ||||||||||||
| 6. ročník ŠZŠI - Variant A | 1 | 1 | 2,13 | 1 | |||||||||||
| 7. ročník ŠZŠI - Variant A | 1 | 1,86 | |||||||||||||
| 8. ročník ŠZŠI - Variant A | 1 | 1 | |||||||||||||
| 9. ročník ŠZŠI - Variant A | 1 | 1 | |||||||||||||
| 9. ročník ŠZŠI - Variant B | 1,13 | 1,7 | 1,2 | ||||||||||||
| I.A | 1 | ||||||||||||||
| I.B | 1 | ||||||||||||||
| I.C | 2,92 | 2,62 | 1 | ||||||||||||
| I.D | 1,1 | ||||||||||||||
| II.A | 1 | ||||||||||||||
| II.B | 1 | ||||||||||||||
| II.C | 1 | ||||||||||||||
| II.D | 1 | 1 | |||||||||||||
| III.A | 1 | ||||||||||||||
| III.B | 1,25 | ||||||||||||||
| III.C | 2 | 1 | 1 | ||||||||||||
| I.P | 1 | 1,29 | 1,14 | ||||||||||||
| II.P | 1 | 2 | 2 | ||||||||||||
| III.P | 1 | 1 | 1 |
| Trieda | ZAS | ZZ | ZTV | ZDR |
|---|---|---|---|---|
| 3. ročník ŠZŠI - Variant A | ||||
| 5. ročník ŠZŠI - Variant A | ||||
| 5. ročník ŠZŠI - Variant B | ||||
| 6. ročník ŠZŠI - Variant A | ||||
| 7. ročník ŠZŠI - Variant A | ||||
| 8. ročník ŠZŠI - Variant A | ||||
| 9. ročník ŠZŠI - Variant A | ||||
| 9. ročník ŠZŠI - Variant B | 2 | |||
| I.A | ||||
| I.B | ||||
| I.C | ||||
| I.D | ||||
| II.A | ||||
| II.B | ||||
| II.C | ||||
| II.D | ||||
| III.A | ||||
| III.B | ||||
| III.C | ||||
| I.P | 1,29 | |||
| II.P | 1 | |||
| III.P | 1 |
| Trieda | Počet | Vyznamenaní | Veľmi dobre | Prospeli | Neprospeli | Neklasifikovaní | Správanie 2 | Správanie 3 | Správanie 4 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 3. ročník ŠZŠI - Variant A | 6 | 0 | 0 | 6 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 5. ročník ŠZŠI - Variant A | 8 | 0 | 0 | 8 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 5. ročník ŠZŠI - Variant B | 8 | 0 | 0 | 8 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 6. ročník ŠZŠI - Variant A | 9 | 0 | 0 | 9 | 0 | 0 | 4 | 0 | 0 |
| 7. ročník ŠZŠI - Variant A | 7 | 0 | 0 | 7 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 |
| 8. ročník ŠZŠI - Variant A | 9 | 0 | 0 | 9 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 9. ročník ŠZŠI - Variant A | 7 | 0 | 0 | 7 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 9. ročník ŠZŠI - Variant B | 10 | 0 | 0 | 10 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 |
| I.A | 7 | 3 | 2 | 2 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 |
| I.B | 6 | 3 | 2 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| I.C | 13 | 1 | 2 | 10 | 0 | 0 | 4 | 0 | 0 |
| I.D | 10 | 1 | 5 | 4 | 0 | 0 | 1 | 1 | 0 |
| II.A | 8 | 3 | 1 | 4 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 |
| II.B | 5 | 1 | 3 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| II.C | 7 | 3 | 1 | 2 | 0 | 1 | 0 | 2 | 1 |
| II.D | 5 | 3 | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 |
| III.A | 4 | 3 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| III.B | 4 | 0 | 2 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| III.C | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| I.P | 7 | 5 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| II.P | 2 | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 |
| III.P | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Trieda | Počet | Zamešk. hod. | Zam. na žiaka | Ospravedlnené | Ospr. na žiaka | Neospravedlnené | Neosp. na žiaka |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 3. ročník ŠZŠI - Variant A | 6 | 748 | 124,67 | 704 | 117,33 | 44 | 7,33 |
| 5. ročník ŠZŠI - Variant A | 8 | 1448,75 | 181,09 | 1434,75 | 179,34 | 14 | 1,75 |
| 5. ročník ŠZŠI - Variant B | 8 | 1041 | 130,13 | 1023 | 127,88 | 18 | 2,25 |
| 6. ročník ŠZŠI - Variant A | 9 | 631 | 70,11 | 607 | 67,44 | 24 | 2,67 |
| 7. ročník ŠZŠI - Variant A | 7 | 1079 | 154,14 | 1018 | 145,43 | 61 | 8,71 |
| 8. ročník ŠZŠI - Variant A | 9 | 1611 | 179,00 | 1560 | 173,33 | 51 | 5,67 |
| 9. ročník ŠZŠI - Variant A | 7 | 1087,5 | 155,36 | 1087,5 | 155,36 | 0 | 0,00 |
| 9. ročník ŠZŠI - Variant B | 10 | 1346,5 | 134,65 | 1331,5 | 133,15 | 15 | 1,50 |
| I.A | 7 | 2777 | 396,71 | 2624 | 374,86 | 153 | 21,86 |
| I.B | 6 | 843 | 140,50 | 843 | 140,50 | 0 | 0,00 |
| I.C | 13 | 4770 | 366,92 | 4531 | 348,54 | 239 | 18,38 |
| I.D | 10 | 3988 | 398,80 | 3679 | 367,90 | 309 | 30,90 |
| II.A | 8 | 2083 | 260,38 | 1705 | 213,13 | 378 | 47,25 |
| II.B | 5 | 1277 | 255,40 | 1277 | 255,40 | 0 | 0,00 |
| II.C | 7 | 3211 | 458,71 | 1884 | 269,14 | 1327 | 189,57 |
| II.D | 5 | 1994 | 398,80 | 1728 | 345,60 | 266 | 53,20 |
| III.A | 4 | 1152 | 288,00 | 1151 | 287,75 | 1 | 0,25 |
| III.B | 4 | 1682 | 420,50 | 1682 | 420,50 | 0 | 0,00 |
| III.C | 0 | 0 | 0,00 | 0 | 0,00 | 0 | 0,00 |
| I.P | 7 | 958 | 136,86 | 958 | 136,86 | 0 | 0,00 |
| II.P | 2 | 25 | 12,50 | 25 | 12,50 | 0 | 0,00 |
| III.P | 1 | 182 | 182,00 | 182 | 182,00 | 0 | 0,00 |
Záverečná skúška v školskom roku 2018/19 sa v SŠI Snina konala v dňoch 17.6.2019 a 18.6.2019 v zmysle zákona č. 245/2008 Z. z. o výchove a vzdelávaní (školský zákon) a o zmene a doplnení niektorých zákonov a vyhlášky č. 318/2008 Z. z. o ukončovaní štúdia na stredných školách v znení neskorších predpisov.
Zloženie skúšobných komisií:
2983 G gastronomické služby (III.A) (CŠ)
Predseda: Mgr. Vladimír Kaliňák, riaditeľ SŠI Svidník
Podpredseda: Mgr. Jozef Makaj, zást. riad. školy
Triedny učiteľ: Mgr. Štefánia Cudnáková, majsterka OV
Členovia: Ing. Valéria Geľová, učiteľka OP
3178 G 01 výroba konfekcie - šitie odevov v odevnej konfekcii (III.B ) (OL)
Predseda: Mgr. Vladimír Kaliňák, riaditeľ SŠI Svidník
Podpredseda : Mgr. Jozef Makaj, zást. riad. školy
Triedny učiteľ: Mgr. Slávka Oláchová, majsterka OV
Členovia: Ing. Zlatica Frimmerová, učiteľka OP
3697 G 00 stavebná výroba -stavebné práce (III.C) (SI)
Predseda: Mgr. Vladimír Kaliňák, riaditeľ SŠI Svidník
Podpredseda : Mgr. Jozef Makaj, zást. riad. školy
Triedny učiteľ: Ing. Ivan Sičák, učiteľ
Členovia : Ing. Vladimír Valalik, učiteľ OP
Marek Harakaľ, majster OV
Prehľad žiakov pripustených k záverečnej skúške v šk. roku 2018/19
Číslo, názov uč. odboru,
trieda |
Počet žiakov v šk. roku 2018/2019 |
pripustení k ZUS |
nepripustení k ZUS |
zaškolení / zaučení |
neklasifiko- vaní |
Nezúčastnili
sa |
|
2983 G 0 gastronomické
služby (III.A tr.) CŠ) |
7 |
4 |
0 |
0 |
0 |
1 |
|
3178 G 01 výroba
konfekcie - šitie odevov v odevnej konfekcii (III.B
tr.) (OL) |
8 |
4 |
0 |
0 |
0 |
0 |
|
3697 G 00 stavebná výroba – stavebné práce (III.C tr.) (SI) |
4 |
1 |
0 |
0 |
0 |
0 |
K záverečnej skúške pristúpilo 8 žiakov, z ktorých 5 žiaci prospeli s vyznamenaním, 1žiak prospel veľmi dobre a 2 žiaci prospeli. Jeden žiak, ktorý ukončil 3. ročník úspešne sa záverečnej skúšky nezúčastnil a svoju neúčasť neospravedlnil.
Žiaci svojimi vedomosťami a zručnosťami preukázali pripravenosť pre vykonávanie svojho budúceho povolania v rozsahu učiva určeného školskými vzdelávacími plánmi, v rámci svojich možností s ohľadom na druh a stupeň zdravotného znevýhodnenia, čo potvrdzujú aj ich hodnotenia. Členovia skúšobných komisií boli s dosiahnutou úrovňou vedomostí spokojní.
Po ukončení písomnej, praktickej a ústnej časti skúšobné komisie pre jednotlivé učebné odbory zhodnotili nadobudnuté vedomosti žiakov a previedli ich klasifikáciu podľa § 87 vyššie citovaného zákona.
| Trieda | Študijný (učebný) odbor | Zameranie |
|---|---|---|
| 3. ročník ŠZŠI - Variant A | 7931 B špeciálna základná škola 1. stupeň s MP variant A | |
| 5. ročník ŠZŠI - Variant A | 7935 C špeciálna základná škola 2. stupeň s MP variant A | |
| 5. ročník ŠZŠI - Variant B | 7936 C špeciálna základná škola 2. stupeň s MP variant B | |
| 6. ročník ŠZŠI - Variant A | 7935 C špeciálna základná škola 2. stupeň s MP variant A | |
| 7. ročník ŠZŠI - Variant A | 7935 C špeciálna základná škola 2. stupeň s MP variant A | |
| 8. ročník ŠZŠI - Variant A | 7935 C špeciálna základná škola 2. stupeň s MP variant A | |
| 9. ročník ŠZŠI - Variant A | 7935 C špeciálna základná škola 2. stupeň s MP variant A | |
| 9. ročník ŠZŠI - Variant B | 7936 C špeciálna základná škola 2. stupeň s MP variant B | |
| I.A | 2983 G gastronomické služby | |
| I.B | 3179 G textilná výroba | ľudovoumelecká tvorba |
| I.C | 3697 G stavebná výroba | stavebné práce |
| I.D | 3178 G výroba konfekcie | šitie odevov v odevnej konfekcii |
| II.A | 2983 G gastronomické služby | |
| II.B | 3179 G textilná výroba | ľudovoumelecká tvorba |
| II.C | 3686 G stavebná výroba | murárske práce |
| II.D | 6485 G opatrovateľská starostlivosť v zariadeniach sociálnej starostlivosti | |
| III.A | 2983 G gastronomické služby | |
| III.B | 3178 G výroba konfekcie | šitie odevov v odevnej konfekcii |
| III.C | 3697 G stavebná výroba | stavebné práce |
| I.P | 6492 E praktická škola | |
| II.P | 6492 E praktická škola | |
| III.P | 6492 E praktická škola |
Praktická škola

3179 G 10 Textilná
výroba – ľudovoumelecká tvorba
3178 F 01 výroba
konfekcie – šitie odevov v odevnej konfekcii
2983 G gastronomické služby

3686 G 03 stavebná
výroba – murárske práce
3697 G 00 stavebná
výroba – stavebné práce
| Pracovný pomer | Počet pedag. prac. | Počet nepedag. prac. | Počet úväzkov pedag. prac. | Počet úväzkov nepedag. prac. |
|---|---|---|---|---|
| TPP | 36 | 21 | 36 | 21 |
| DPP | 4 | 4 | ||
| Znížený úväzok | 1 | 0,5 | ||
| ZPS | ||||
| Na dohodu |
| počet | nekvalifikovaných | kvalifikovaných | spolu |
|---|---|---|---|
| učiteľov | 1 | 30 | 31 |
| vychovávateľov | 0 | 6 | 6 |
| asistentov učiteľa | 1 | 2 | 3 |
| spolu | 2 | 38 | 40 |
| Ďalšie vzdelávanie | Počet absolventov | Počet študujúcich |
|---|---|---|
| 1.kvalifikačná skúška | 0 | 0 |
| 2.kvalifikačná skúška | 0 | 0 |
| štúdium školského manažmentu | 0 | 0 |
| špecializačné inovačné štúdium | 0 | 0 |
| špecializačné kvalifikačné | 0 | 0 |
| postgraduálne | 0 | 0 |
| doplňujúce pedagogické | 0 | 0 |
| vysokoškolské pedagogické | 0 | 0 |
| vysokoškolské nepedagogické | 0 | 0 |
Aj v šk. roku 2018/2019 sa žiaci školy pod vedením učiteľov, vychovávateľov a majtrov odbornej výchovy zúčastnili rôznych podujatí, súťaží na regionálnej, či celoslovenskej úrovni.
Na začiatku šk. roka dňa 4.10.2018 sa Bc. V. Sochanič so žiakmi školy (M. Gažiková, K. Kapurová, S. Šidelková) a (R. Červeňák, P. Šamko, F. Gažík) zúčastnil na obvodnom kole v cezpoľnom behu. Tu dievčatá aj chlapci získali 3.miesto.
V dňoch 27.-28.3.2019 sa žiačky školy s p. Karľovou (majster OVY) zúčastnili celoslovenskej súťaže praktických zručností a odborných vedomostí OU v UO Cukrár v OUI Nová ves Nad Žitavou. Tu dievčatá získali 3 miesto.
Dňa 10.4.2019 sa žiačky školy (Lucia Ferková, Monika Kondášová) s Ing. Koťovou (majster OVY) zúčastnili celoslovenskej súťaže praktických zručností a odborných vedomostí OU v UO Opatrovateľská starostlivosť.. v OUI Žilina. Tu dievčatá získali 7 miesto.
V dňoch 20.-21.5.2019 sa žiaci školy (Adam Mišalko, Milan Demeter) s p. Harakaľom (majster OVY) zúčastnili celoslovenskej súťaže praktických zručností a odborných vedomostí OU v UO murár v RC Hlohovec. Tu chlapci získali 8 miesto.
V dňoch 29.-30.5.2019 sa chlapci školy (B.Gabor, F. Gažik, T.Bikár, I.Péter, Ľ.Tokár, M. Keleš, T.Kroka, F. Kroka) pod vedením Bc. V. Sochaniča a p. Maliniča Celoslovenských športových hier OU chlapcov v SŠI Svidník. Tu chlapci získali 1.miesto.
Žiaci ŠZŠI sa zúčastnili:
- akcie "Veselý chodník" - skrášlenie a vymaľovanie chodníka pred OÚ v Snine rôznymi obrázkami
- na futbalovom turnaji v Medzilaborciach - obsadili 2. miesto (najlepší hráč Tomáš Kroka)
- na Celoškolskom turnaji v malom futbale chlapcov v SŠI Snina - obsadili 1. miesto (najlepší strelec Tomáš Kroka)
- na fuutbalovom turnaji chlapcov vo Vranove nad Topľou - získali 4. miesto
Škola sa pravidelne zúčastňuje na aktivitách, organizovaných mestom Snina, určených pre verejnosť a využíva každú príležitosť predstaviť svoju činnosť verejnosti. V rámci rôznych podujatí (Dni mesta Sniny, Vianočné trhy v Snine, Folklórne slávnosti v Snine ) a podľa možnosti v spolupráci s Maticou slovenskou v Snine sa naša škola prezentuje rôznymi workshopmi, tvorivými dielňami, spojených s výstavami prác žiakov, ktoré sa stretávajú s veľkým úspechom.
Realizovali sme prednášky s environmentálnym zameraním, prednášky z oblasti ochrany zdravia a škodlivým vplyvom alkoholu a cigariet, ale aj z oblasti obchodovania s ľuďmi. V týchto aktivitách sme úzko spolupracovali s CŠPP.
Mimoriadny úspech v škole mal šiesty ročník študentského plesu, ktorého sa zúčastnila väčšina žiakov, ich rodičia i pedagógovia.
V spolupráci s OZ Bocianie deti sme pred Vianocami usporiadali Zbierku potravín pre našich bývalých žiakov žijúcich v azylových domoch. Prostredníctvom Konta Orange - Darujte Vianoce sme zorganizovali Vianočný deň.
V internáte prebiehali metodické stretnutia so žiakmi na témy z oblasti rodinnej výchovy a finančnej gramotnosti. V priebehu roka sme inscenačnou metódou pripravovali našich žiakov na rodinný život. Práce našich žiakov sme prezentovali na rôznych podujatiach mesta - Deň mesta Snina, Vianočné trhy, na a iných podujatiach organizovaných mestom. Zapojili sme sa do projektových aktivít podporených Nadáciou Orange.
Úzko spolupracujeme s Úniou žien v našom meste. V prípade záujmu organizujeme exkurzie pre deti z MŠ, ZŠ a vysokoškolákov. Každoročne pripravujeme pre budúcich záujemcov na štúdium na našom OUI Deň otvorených dverí, kde im zodpovední zamestnanci školy dajú informácie o učebných odboroch, o čonnosti, ktoré žiaci pravidelne robia. Zároveň tu majú možnosť prezrieť si priestory školy. V spolupráci s ÚPSVaR v Humennom sa každoročne zúčastňujeme Burzy informácií a Burzy práce v Humennom, resp. v Snine (Ing. Geľová, Ing. Sičák, Ing. Sičáková, Mgr. Makaj, dňa 18.10.2018).
Tieto aktivity považujeme za veľmi potrebné pre nadviazanie kontaktu a jeho udržiavanie medzi našou školou a širokou verejnosťou, čím napomáhame k odbúravaniu bariér medzi našimi žiakmi a intaktnou populáciou.
Ponuku učebných odborov školy plánujeme naďalej aktualizovať, aby sme vedeli reflektovať na požiadavky trhu práce a zároveň aj záujmy potenciálnych žiakov so zdravotným znevýhodnením.
významnou udalosťou v školskom roku 2018/2019 bolo zriadenie špeciálnej základnje školy internátnej pri SŠI ako jej organizačnej zložky. Postupne sa tak prinášame pre žiakov so zdravotným znevýhodnením výchovu a vzdelávanie a zároveň aj špeciálno-pedagogickú intervenciu od ranného veku.
Žiaci org. zložky školy - ŠZŠI sa na mistnej úrovni prezentovali:
- Návštevou Domova pokojnej staroby - utužovanie priateľstiev mladej a staršej generácie v rámci mesiaca úcty k starším
- účasťou na výtvarnej súťaži Ochranárik čísla tiesňového volania, pod záštitou OÚ Snina - vyhrali sme prvé tri miesta (Richard Bučko - I. miesto, Monika Kalejová - II. miesto, Marián Labanc - 3. miesto)
- účasťou na výstave výtvarných diel absolventov, žiakov a učiteľov ZUŠ Snina v Sninskom kaštieli
- vystúpením žiakov v CSS Zátišie v Snine - tanec, spev, prednes básní, spoločná diskotéka a darčeky
- vystúpeniami koledníkov - v poslednom týždni pred Vianocami. Žiaci spievali koledy zamestnancom a návštevníkom OÚ v Snine a rozdávali im malé darčeky
- Vyzdobením vianočného stromčeka na chodbe ŠZŠI a v priestoroch vestibulu OÚ v Snine
A) Dlhodobé
Žiadne
B) Krátkodobé
Veselé Vianoce pre veľkú rodinu - Pečenie zákuskov, výzdoba vianočného stromčeka, vianočné zvyky a spievanie kolied
V spolupráci s OZ Bocianie deti - Bocian znova priletí, svoje deti poteší - Prinesieme Vianoce do útulku - darčeky, potravín pre bývalých žiakov SŠI, t.č. v azylových domoch okresu Vranov, Svidník a Medzilaborce
C) iné
V školskom roku 2018/2019 sme vypracovali projekt na prístavbu školy s účelo rozšíriť priestory školskej jedálne a učební, ktorá sa v mesiaci august začala realizovať.
Vo februári školského roka 2018/2019 bola realizovaná následná inšpekčná kontrola ŠŠI. Následná kontrola bola ohlásená po 4 rokoch prvej kontroly. Väčšinu opatrení a odporúčaní ŠSI sa podarilo odstrániť, avšak dve opatrenia stále pretrvávali, tak ich inšpekcia v správe aj vytkla. Následná kontrola bude zrealizovaná do jedného roka od vykonania kontroly.
Väčšia časť školy je už zrekonštruovaná. V školskom roku 2018/2019 sme podľa koncepčného zámeru rozvoja školy zveľaďovali športoviská v areáli školy, zveľadili sa priestory pri skleníku, zmodernizovali sme cvičnú kuchynku. Väčšinu prác sme vykonali svojpomocne v rámci odbornej výchovy.
Na jednotlivé učebné odbory sa dokúpilo náradie. Doplnil sa majetok v oblasti IKT. Školská jedáleň prešla komplexnou rekonštrukciou. Zmodernizovalo sa zariadenie v školskej jedálne. Zakúpili sa nové nerezové stoly, robot, varná panva a pod. Zriadila sa nová šatňa so sprchou pre kuchárky. Upravil sa a zrekonštruoval vstupný vestibul. Rozšírilo sa parkovisko. Z bezpečnostných dôvodov sme preložili a zmodernizovali vstupnú bránu do areálu školy.
1. Dotácie zo štátneho rozpočtu na žiakov - 1.090163,64€. Nenormatívne finančné prostriedkky: vzdelávacie poukazy 2822€, asistenti učiteľa 33600€, súťaže 2500€, lyžiarsky výcvik 2100€, mimoriadne výsledky žiakov 800€, havárie 3050€, a kapitály 53800€ (modernizácia a inštalácia brán - 11000€, rekonštrukcia plynovej kotolne 35000€ a zariadenie a vybavenie školskej kuchyne 7800€). Spolu 1188835,64€
2. Príspevky na čiastočnú úhradu nákladov spojených s hmotným zabezpečením školy od rodičov alebo inej osoby, ktorá má voči žiakovi vyživovaciu povinnosť - 1570€
3. Finančné prostriedky prijaté za vzdelávacie poukazy a spôsob ich použitia v členení podľa financovaných aktivít - spolu 2822€, tovary a služby 2822€
4. Finančné prostriedky získané od rodičov alebo zákonných zástupcov žiakov, právnických osôb alebo fyzických osôb a spôsob ich použitia v členení podľa finančných aktivít
5. Iné finančné prostriedky získané podľa osobitných predpisov - spolu 1126,80€, z toho, mesto Snina 330€, dotácia na podporu výchovy k plneniu školských povinností dieťaťa ohrozeného sociálnym vylúčením 796,80€
6. štipendiá - 13482,59
Úlohy stanovené v minulom školskom roku boli vo väčšej miere splnené. Medzi hlavné úlohy patrila výchova v duchu humanizmu, ľudských práv, práv dieťaťa a predchádzania všetkým formám diskriminácie, xenofóbie, antisemitizmu, intolerancie a rasizmu. Táto úloha pretrváva v našej škole ako jedna z dominantných už dlhé roky.
Úlohy stanovené plánom práce boli vo väčšej miere splnené. Nepodarilo sa nám realizovať niektoré exkurzie - z finančných dôvodov. Túto úlohu sa budeme snažiť plniť v novom školskom roku. Venovali sme sa metodickej činnosti na úseku teoretického vyučovania a v internáte. Realizovali sa metodické stretnutia, vzorové hodiny s následnými analýzami. Porovnávala sa metodika vyučovania a výchovných činnosti.
Vo výchove mimo vyučovania sme sa zamerali na finančnú gramotnosť a príprave k rodičovstvu. Realizovali sme prednášky s environmentálnym zameraním, prednášky z oblasti ochrany zdravia a škodlivým vplyvom alkoholu a cigariet, ale aj z oblasti obchodovania s ľuďmi.
Stanovenie cieľov:
Krátkodobé:
- pripraviť projekt na rozvoj spolupráce s rodičmi
- zabezpečovať pracovné texty a učebnice
- pripraviť cvičnú plochu pre vonkajšie práce UO stavebná výroba
- pripraviť priestory pre špeciálnu základnú školu internátnu v priestoroch SŠI
Dlhodobé:
- priebežne upravovať vonkajší areál školy
- priebežne rozširovať športový areál školy
- pripravovať nové učebné odbory podľa potreby trhu práce a záujmov žiakov
- skvalitňovať vybavenie učební a dielní
- skvalitňovať vzdelávanie pedagogických a odborných zamestnancov
- rozšíriť CŠPP o ďalších odborných zamestnancov (najmä logopéda)
- skvalitniť vybavenosť tried pre ŠZŠI
Zo stanovených cieľov v oblasti zveľaďovania priestorov, materiálneho vybavenia sa nám vo veľkej miere podarilo aj splniť. Čiasotčne zrealizované úlohy budeme realizovať v ďalšom obddobí.
Silné stránky školy:
- ľudské zdroje
- štruktúra učebných odborov
- poloha školy v meste
- areál školy
- modernizácia školy
- aktivita a flexibilita
- tvorba vlastných pracovných textov
- zriadenie špeciálnej základnej školy internátnej ako ďalšej organizačnej zložky SŠI
Slabé stránky
- absencia spolupráce s rodičom ako partnerom
- absencia nových, inovovaných učebníc pre odborné predmety
- slabá metodická pomoc odborných inštitúcií
- nízka vedomostná úroveň prichádzajúcich žiakov zo základných škôl,
- slabá úroveň manuálnych zručností prichádzajúcich žiakov zo základných škôl
- slabá a nepravidelná dochádzka žiakov do školy,
- nezáujem u žiakov o vzdelávanie, o získanie kvalifikácie,
- normatívne financovanie,
- narastajúci tlak konkurenčného prostredia (medzi školami),
- znižujúci sa počet žiakov,
- nestále legislatívne prostredie (časté a nekoncepčné zmeny)
Návrh opatrení:
- zlepšiť spoluprácu s rodičom, ako partnerom školy
- zlepšiť spoluprácu so štátnymi inštitúciami UPSVaR, Polícia SR, iné
- podporovať učiteľov v tvorbe učebných a pracovných textov
- podporovať rozvoj pedagogických zručností u pedag. zamestnancov
- hľadať nové vysunuté pracoviská pre žiakov školy v jednotlivých UO
- pripravovať experimentálne overovanie nových učebných odborov
- rozširovať CŠPP o ďalších odborných zamestnancov na zlepšovanie kvality poskytovaných služiab
- úprava priestorov a areálu školy
Ponúkame učebné odbory na základe záujmu žiakov, no najmä podľa aktuálnych požiadaviek trhu práce tak, aby po ukončení štúdia našli naši absolventi uplatnenie. V minulosti nebola situácia v oblasti uplatnenia našich žiakov dobrá, keďže získavali vzdelanie v učebných odboroch, s ktorými len ťažko hľadali uplatnenia najmä v odboroch ako sú: kováč, opravár obuvi. Aj preto v tejto oblasti vyvíjame snahu a tvoríme nové učebné odbory zaujímavejšie a lepšie zamerané na súčastný trh práce. Každý rok monitorujeme stav na trhu práce v regióne a snažíme sa konzultovať zavádzanie nových odborov s ÚPSVaR v regióne.
Pracujeme na tvorbe experimnetálnych učebných odborov, čím chceme zvýšiť možnosti našich žiakov na uplatnenie sa na pracovnom trhu.
Máme širšiu ponuku „starých“ aj nových učebných odborov, ktorými sa snažíme reflektovať na meniace sa požiadavky trhu práce a zároveň nimi získame väčší záujem o štúdium u potenciálnych žiakov so zdravotným znevýhodnením. Výborným učebným odborom, ktorý sa za tri roky osvedčil je učebný odbor ľudovoumelecká tvorba. Ten poskytuje žiakom širokú oblasť sebarealizácie aj pre žiakov s väčšími hendikepmi.
Pozitívnym trendom v poslednom období je, že čoraz viac žiakov našej školy nachádza uplatnenie na trhu práce či už v regióne, kde sa škola nachádza, no čoraz vyššie percento nachádza uplatnenie v zahraničí (Česká republika, Veľká Británia, Belgicko, Nemecko, Slovinsko), kde sa najviac absolventov uplatní v oblasti služieb. V domácom prostredí najviac absolventov nachádza uplatnenie v technických odboroch murár, maliar či krajčír v poslednej dobe i gastronómii.
Časti absolventov sa nepodarilo pre rozličné príčiny uplatniť na trhu práce. Väčšinou sú to - nevhodné a málo podnetné rodinné zázemie, neochota rodičov, absencia rodičov (veľká časť žiakov pochádza z detských domovov), ktorí sú po ukončení školy z veľkej časti umiestňovaní do azylových domov. Tejto skupine absolventov veľmi chýba vedenie, usmernenie zo strany dospelých.
Psychohygienické podmienky sú dodržané v rozvrhu hodín, ktorý prihliada na potreby žiakov, taktiež na priestorové možnosti. Denný režim výchovno-vzdelávacej činnosti je prispôsobený zdravotným znevýhodneniam jednotlivých žiakov. Žiaci s ťažím alebo viacnásobným postihnutím má k dispozícií aj asistenta učiteľa. V prípade potreby učiteľ prispôsobuje prácu, organizačne formy vyučovania a prestávky a odpočinok aktuálnym možnostiam a schopnostiam žiakov. Taktiež denný režim internátu školy je nastavený tak, aby zohľadňoval potreby a individuálne možnosti ubytovaným žiakom.
| Názov záujmového krúžku | Počet detí | Počet skupín | Vedúci |
|---|---|---|---|
| Matematický krúžok | 9 | Mgr. Mária Savková | |
| Mladí umelci | 7 | Mgr. Ivana Blašková | |
| Okno do rozprávky | 8 | Ing. Petra Sentivanová | |
| Počítačový | 13 | Bc. Jaroslav Uchytil | |
| Počítačový krúžok | 6 | Ing. Eva Galandová | |
| Spevácko - tanečný | 12 | Ľubomír Gic | |
| Stolnotenisový | 6 | Igor Malinič | |
| Šikovné ruky | 7 | Mgr. Darina Chmeliarová | |
| Šikovných rúk a výtvarný | 14 | Gabriela Grozaničová | |
| Športovo-turistický krúžok | 7 | Mgr. Ľubov Bombarová | |
| Športový | 19 | Bc. Vladimír Sochanič | |
| Športový krúžok | 7 | Július Baník | |
| Varenia | 13 | Mgr. Darina Chmeliarová | |
| Zdravotnícky krúžok | 6 | Mgr. Marta Ščerbáková |
Aj napriek snahám vedenia školy a triednych rodičov je záujem rodičov o prospech, správanie a dochádzku žiakov minimálny. Spolupráca s rodičmi veľkej časti žiakov je problémová alebo žiadna. Rodičia, najmä dochádzajúcich žiakov, často nereagujú na výzvy triednych učiteľov, prípadne ignorujú rodičovské združenia. Školu navštevujú prevažne vtedy ak potrebujú vybaviť štipendium, resp. iné potvrdenia. Dobrá spolupráca je s azylovými zariadeniami, kde sú niektorí žiaci umiestnení (nie je ich povinnosťou so školou spolupracovať) a s detskými domovmi.
Naša škola sa pravidelne zúčastňuje na aktivitách, organizovaných mestom Snina, určených pre verejnosť a využíva každú príležitosť predstaviť svoju činnosť verejnosti. V rámci rôznych podujatí (Dni mesta Sniny, Vianočné trhy, Folklórne slávnosti a iné projekty v Snine) a v spolupráci s Maticou slovenskou, Domom kultúry, Mastským úradom v Snine sa naša škola prezentuje rôznymi workshopmi, tvorivými dielňami, spojených s výstavami prác žiakov, ktoré sa stretávajú s veľkým úspechom.
Realizovali sme prednášky s environmentálnym zameraním, prednášky z oblasti ochrany zdravia a škodlivým vplyvom alkoholu a cigariet, ale aj z oblasti obchodovania s ľuďmi.
Mimoriadny úspech v škole mal šiasty ročník Študentského plesu, ktorého sa zúčastnila väčšina žiakov, ich rodičia i pedagógovia.
V spolupráci s OZ Bocianie deti sme pred Vianocami, ako každý rok, usporiadali Zbierku potravín pre našich bývalých žiakov žijúcich v azylových domoch. Prostredníctvom Konta Orange - Darujte Vianoce sme zorganizovali Vianočný deň. V internáte prebiehali metodické stretnutia so žiakmi na tému rodina a finančná gramotnosť. V priebehu roka sme inscenačnou metódou pripravovali našich žiakov na rodinný život. Práce našich žiakov sme prezentovali na rôznych podujatiach mesta - Deň mesta Snina, Vianočné trhy, na a iných podujatiach organizovaných mestom. Zapojili sme sa do projektových aktivít podporených Nadáciou Orange a Úradom vlády SR.
Úzko spolupracujeme s Úniou žien v našom meste. V prípade záujmu organizujeme exkurzie pre deti z MŠ, ZŠ a vysokoškolákov. Pre budúcich záujemcov o štúdium každoročne pripravujeme Deň otvorených dverí, kde im zodpovední zamestnanci školy dajú informácie o učebných odboroch, majú možnosť prezrieť si priestory školy. V spolupráci s ÚPSVaR v Humennom sa každoročne zúčastňujeme Burzy informácií a Burzy práce v Humennom.
Vypracoval: PaedDr. Jana Kandriková
V Snine, 9. septembra 2019
Správa prerokovaná v pedagogickej rade dňa: 10.9.2019
Rada školy pri SŠI v Snine berie na vedomie predloženú správu o výchovno-vzdelávacej činnosti, jej výsledkoch a podmienkach za školský rok 2018/2019 a odporúča zriaďovateľovi školy - Okresnému úradu v Prešove predloženú správu schváliť.
V Snine 10. októbra 2018
Mgr. Slávka Olachová
predsedníčka rady školy
Powered by aSc EduPage