| Názov školy | Spojená škola internátna, Palárikova 1602/1, 069 01 Snina |
| Adresa školy | Palárikova 1602/1, 069 01 Snina |
| Telefón | +421 x 057 7625337 |
| ssisnina2015@gmail.com | |
| WWW stránka | ssisnina.edupage.org |
| Priezvisko, meno | Telefón | Služ. mobil | ||
|---|---|---|---|---|
| Riaditeľ | PaedDr. Jana Kandriková | 0577625337 | 0905308468 | ssisnina2015@gmail.com |
| ZRŠ | Mgr. Jozef Makaj | 0577625337 | ssisnina2015@gmail.com | |
| ZRŠ ŠZŠI | Mgr. Ľuboš Turčík | 0577625337 | 0905713732 | ssisnina2015@gmail.com, zastupcaszsi@gmail.com |
| Vedúca vychovávateľka ŠI | Anna Šafránová | 0577625337 | ssisnina2015@gmail.com | |
| Vedúca THP | Erika Dubjaková | 0577625337 | ssisnina2015@gmail.com | |
| Vedúca ŠJ | Monika Sochaničová | 0577625337 | ssisnina2015@gmail.com | |
| Hlavný majster OV | Jozef Karľa | 0577625337 | ssisnina2015@gmail.com |
| Titl., priezvisko, meno | Kontakt | |
|---|---|---|
| predseda | Mgr. Slávka Olachová | 0907359859 |
| pedagogickí zamestnanci | Mgr. Mária Savková | |
| Ing. Valéria Geľová | ||
| ostatní zamestnanci | Jana Mišková | |
| zástupcovia rodičov | Anna Kapráľová | |
| PhDr. Iveta Uličná | ||
| Ing. Anna Fariničová | ||
| zástupca zriaďovateľa | Mgr. Iveta Peterová | |
| iní | Ing. Mariana Medvecová | |
| Ing. Ján Baláž | ||
| Mgr. Helena Wintnerová | ||
| Názov | Okresný úrad - Odbor školstva Prešov |
| Sídlo | Tarasa Ševčenka 11, 08001 Prešov |
| Telefón | 051/7462707 |
Rada školy pri SŠI v Snine svoju funkciu, činnosť a aktivity uskutočňovala v súlade s právnymi predpismi a schváleným Štatútom Rady školy. Rada školy pracovala podľa schváleného plánu a podľa potreby. Na základe tohto plánu sa uskutočnili tri zasadnutia Rady školy pri SŠI v Snine, kde sa prejednávalo pedagogicko-organizačné zabezpečenie výchovno-vzdelávacieho procesu a hodnotenie žiakov v čase prerušenia vyučovania z dôvodu prevencie proti šíreniu COVID-19. Vzhľadom na vzniknutú situáciu ohľadom šírenia COVID-19 rada školy na jednom zo svojich zasadnutí schválila dodatok k štatútu Rady školy pri SŠI v Snine - možnosť zasadania a hlasovania RŠ pri SŠI v Snine elektronickou formou (per rollam). Zástupca r.š. Mgr. Makaj podal správu o realizácií prijímacieho konania a realizácií záverečných skúšok v školskom roku 2020/2021, ich priebehu a výsledkoch. Prerokovali sme návrh na počty žiakov a návrhy na počty tried v školskom roku 2021/2022 a návrh na schválenie predpokladaného počtu tried 1. ročníka pre školský rok 2022/2023, ktorý sme odporučili na schválenie. Taktiež došlo k zmenám v zložení členov Rady školy pri Spojenej škole internátnej v Snine ako zástupcov rodičov a ako zástupcov zriaďovateľa.
Na škole pracuje 6 metodických združení.
4 MZ pracujú v organizačnej zložke odborného učilišťa rozdelených podľa učebných odborov:
MZ č. 1 - pre UO výroby konfekcie, textilnej výroby a kožiarskej výroby
MZ č.2 - pre všeobecno-vzdelávacie predmety OU
MZč.3 - pre UO gastronomické služby a oprtovateľskej starostlivosti
MZ č. 4 - pre UO stavebnej výroby
Ďalšia MZ č.5 pracuje pri org. zložke praktická škola a MZ č. 6 pacuje pri org. zložke - špeciálna základná škola
Počet žiakov školy: 136
Počet tried: 19
Podrobnejšie informácie:
| Trieda | Počet žiakov |
|---|---|
| 3. ročník ŠZŠI - Variant A | 6 |
| 4. ročník ŠZŠI - Variant B | 6 |
| 5. ročník ŠZŠI - Variant A | 6 |
| 7. ročník ŠZŠI - Variant A | 10 |
| 8. ročník ŠZŠI - Variant A | 8 |
| 8. ročník ŠZŠI - variant B | 6 |
| 9. ročník ŠZŠI - Variant A | 5 |
| I.A | 15 |
| I.B | 8 |
| I.C | 10 |
| II.A | 9 |
| II.C | 12 |
| III.A | 2 |
| III.B | 6 |
| III.C | 8 |
| III.D | 10 |
| I.P | 4 |
| II.P | 4 |
| III.P | 6 |
| Pracovný pomer | Počet pedag. prac. | Počet nepedag. prac. | Počet odb. prac | Počet úväzkov pedag. prac. |
|---|---|---|---|---|
| TPP | 41 | 17 | 5 | 41 |
| DPP | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Znížený úväzok | 0 | 0 | 1 | |
| ZPS | 1 | 2 |
| počet | nekvalifikovaných | kvalifikovaných | spolu |
|---|---|---|---|
| učiteľov | 1 | 29 | 30 |
| vychovávateľov | 0 | 5 | 5 |
| asistentov učiteľa | 1 | 5 | 6 |
| spolu | 2 | 39 | 41 |
Vzhľadom na situáciu s uzatvorením škôl sme v školskom roku 2020/2021 v septembri absolvovali okresné kolo v cezpoľnom behu (realizátor CVČ Snina), kde v súťaží družstiev stredných škôl chlapci získali 1. miesto a dievčatá 3. miesto.
V kategórií základných škôl sme v cezpoľnom behu získali v súťaží družstiev 4. mesto chlapcov a 3. miesto dievčat.
V mesiaci december v termíne od 8.-17.12.2020 sme zrealizovali zbierku potravín pre rodiny zo sociálne znevýhodneného prostredia a klientov Domova pokojnej staroby v Snine, aby sme ukázali žiakom školy potrebu podeliť sa.
Žiaci organizačnej zložky - špeciálnej základnej školy v mesiaci marec 2021 v rámci zrealizovali akciu pod názvom Myslíme na Vás, seniori - nácvik piesní a príprava plagátu pre seniorov z Domova pokojnej staroby v Snine a odovzdanie zbierky vitamínov a ovocia.
Naša škola za v šk. roku 202/2021 zapojila do niekoľkých krátkodobých projektov, z ktorých boli úspešné dva:
Úspešný projekt Nadačného fondu Telekom pri Nadácii Pontis - získali sme novú tlačiareň v hodnote 1493 € na dištančné vzdelávanie pre žiakov školy. Projekt ukončený.
Úspešný projekt Čítame radi z MŠVVaŠ SR - získaný grant 800 €, z ktorého sme nakúpili kniky do školskej knižnice pre žiakov našej školy. Plánované ukončenie projektu je v októbri 2021.
Dátum poslednej inšpekčnej kontroly: 26.05.2021
Druh inšpekcie: následná inšpekcia v ŠZŠI
Všetky odporúčania a uložené opatrenia zo strany ŠŠI boli akceptované a splnené.
Závery ŠŠI:
Akceptáciou odporúčaní škola vytvorila podmienky pre skvalitnenie výchovno-vzdelávacieho procesu a efektívnu edukáciou žiakov s MP.
Splnením uložených opatrení škola zabezpečila vyučovanie predmetov v súlade s príslušným vzdelávacím programom a vytvorila predpoklady pre plánovanie a realizáciou edukácie v jednotlivých vyučovacích predmetoch a ročníkoch. Poučením zákonného zástupcu o všetkých možnostiach vzdelávania jeho dieťaťa škola zosúladila prijímanie žiakov do ŠZŠ s platným právnym predpisom.
Zamestnanci, ktorých sa príslušné inšpekčné zistenia týkajú, boli s výsledkami a závermi oboznámení.
V súvislosti so zabezpečením výchovnovzdelávacieho procesu uviesť hodnotenie
- priestorov školy (učebne, odborné učebne, telocvične, ihriská, školská jedáleň a pod.)
- zabezpečenie výučby učebnými pomôckami
- stručnú analýzu súčasného stavu
- potreby a pripravované plány
Väčšina priestorov školy je zmodernizovaná a zrekonštruovaná. V školskom roku 2020/2021 sme pristúpili k racionalizácií priestorov budovy školy s cieľom oddeliť všetky organizačné zložky školy do jednotlivých sekcií. Za týmto účelom sme začali úpravu priestorov pre teoretické vyučovanie odborného učilišťa (OUI), aby v pôvodných triedach teoretického vyučovania OUI na 1 poschodí mohli byť zriadené všetky triedy org. zložky ŠZŠI.
V školskom roku 2020/2021 sme svojpomocne dokončili úpravu priestorov triedy a dielne pre vyučovanie dvoch skupín praktickej školy (z pôvodných priestorov posilňovne). Podarilo sa nám upraviť priestory v novovybudovanej časti školy (pri vstupe do telocvične) a zriadiť v nich posilňovňu.
Pokračovali sme v úprave vonkajších priestorov školy, kde sa nám podarilo vybudovať popri schodisku v zadnej časti budovy malú záhradu, kde si žiaci ŠZŠI počas roka vysadili rôzne druhy úžitkových rastlín.
Dovybavili sme kuchyňu o nové zariadenia (konvektomat) a pre účely zvážania žiakov z odľahlejších miest mesta do školy sa nám podarilo zakúpiť 9 miestne motorové vozidlo.
V rámci finančných možností sa usilujeme o modernizáciu sietí školy (internet, elektrina), t.j. zrekonštruovala sa elektrická rozvodná skriňa na prízemí školy a zakúpili sme nové zariadenia na zlepšenie signálu wifi v budove školy.
Silné stránky školy:
- ľudské zdroje
- štruktúra učebných odborov
- poloha školy v meste
- areál školy
- modernizácia priestorov školy
- aktivita a flexibilita
- tvorba vlastných pracovných textov
- zlúčenie všetkých organizačných zložiek školy do jednej budovy
- zriadenie školského klubu pri ŠZŠI
Slabé stránky
- absencia spolupráce s rodičom ako partnerom
- nedostatok vhodných učebníc
- slabá metodická pomoc odborných inštitúcií
Návrh opatrení:
- zlepšiť spoluprácu s rodičom, ako partnerom školy
- zlepšiť spoluprácu so štátnymi inštitúciami UPSVaR, Polícia SR, iné
- podporovať učiteľov v tvorbe učebných a pracovných textov
- podporovať rozvoj pedagogických zručností u pedag. zamestnancov
- hľadať nové vysunuté pracoviská pre žiakov školy v jednotlivých UO
- pripravovať experimentálne overovanie nových učebných odborov
- rozširovať CŠPP o ďalších odborných zamestnancov na zlepšovanie kvality poskytovaných služiab
- úprava (modernizácia) priestorov a areálu školy
Počet prihlásených žiakov na prijímacie skúšky: 36/ 15
Počet žiakov prijatých bez prijímacej skúšky: 316/ 15
Počet zapísaných prvákov k 30.6.2020: 36 / 15
Skutočný počet žiakov 1.ročníka k 15.9.2020: 36/ 15
| OUI | PŠ | |
|---|---|---|
| prihlásení | 32 | 4 |
| prijatí | 32 | 4 |
| % úspešnosti | 100 | 100 |
| Školský rok: | Počet prihlášok |
|---|---|
| 2020/2021 | 36 |
Prehľad o prijatých žiakoch a voľných miestach
po 1.kole PS:
|
Učebný
odbor |
prijatí |
neúčasť na
pohovoroch |
neprijatí |
voľné
miesta |
|
2983 G 00
gastronomické služby |
9 |
0 |
0 |
5 |
|
3697 G 00 stav výr. – stavebné práce |
11 |
0 |
0 |
3 |
|
3178 G 01
výroba konfekcie – šitie odevov... |
7 |
0 |
0 |
7 |
|
za OUI |
27 |
0 |
0 |
15 |
|
|
|
|
|
|
|
za Praktickú školu |
4 |
0 |
0 |
4 |
|
|
|
|
|
|
|
SPOLU |
31 |
0 |
0 |
19 |
Prehľad o prijatých žiakoch a voľných miestach
po 2.kole PS:
|
Učebný
odbor |
prijatí |
neúčasť na
pohovoroch |
neprijatí |
voľné
miesta |
|
2983 G 00
gastronomické služby |
4 |
0 |
0 |
1 |
|
3697 G 00 stav výr. – stavebné práce |
1 |
0 |
0 |
2 |
|
3178 G 01
výroba konfekcie – šitie odevov... |
0 |
0 |
0 |
0 |
|
za OUI |
5 |
0 |
0 |
3 |
|
|
|
|
|
|
|
za Praktickú školu |
0 |
0 |
0 |
4 |
|
|
|
|
|
|
|
SPOLU |
5 |
0 |
0 |
7 |
| Trieda | Študijný (učebný) odbor | Zameranie |
|---|---|---|
| 3. ročník ŠZŠI - Variant A | 7931 B špeciálna základná škola 1. stupeň s MP variant A | |
| 4. ročník ŠZŠI - Variant B | 7932 B špeciálna základná škola 1. stupeň s MP variant B | |
| 5. ročník ŠZŠI - Variant A | 7931 B špeciálna základná škola 1. stupeň s MP variant A | |
| 7. ročník ŠZŠI - Variant A | 7935 C špeciálna základná škola 2. stupeň s MP variant A | |
| 8. ročník ŠZŠI - Variant A | 7935 C špeciálna základná škola 2. stupeň s MP variant A | |
| 8. ročník ŠZŠI - variant B | 7936 C špeciálna základná škola 2. stupeň s MP variant B | |
| 9. ročník ŠZŠI - Variant A | 7935 C špeciálna základná škola 2. stupeň s MP variant A | |
| I.A | 2983 G gastronomické služby | |
| I.B | 3178 G výroba konfekcie | šitie odevov v odevnej konfekcii |
| I.C | 3697 G stavebná výroba | stavebné práce |
| II.A | 2983 G gastronomické služby | |
| II.C | 3697 G stavebná výroba | stavebné práce |
| III.A | 2983 G gastronomické služby | |
| III.B | 3179 G textilná výroba | ľudovoumelecká tvorba |
| III.C | 3697 G stavebná výroba | stavebné práce |
| III.D | 3178 G výroba konfekcie | šitie odevov v odevnej konfekcii |
| I.P | 6492 E praktická škola | |
| II.P | 6492 E praktická škola | |
| III.P | 6492 E praktická škola |
| Trieda | BIO | DEJ | DPU | EOR | ETV | FNG | FYZ | GEG | HUV | CHE | INF | KKS | MAT | MTE | OBN |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 3. ročník ŠZŠI - Variant A | 1 | 1 | 2 | ||||||||||||
| 4. ročník ŠZŠI - Variant B | 1 | 1 | 1,83 | ||||||||||||
| 5. ročník ŠZŠI - Variant A | 1 | 1 | 1 | 1,17 | 2 | ||||||||||
| 7. ročník ŠZŠI - Variant A | 2,78 | 2,67 | 1 | 1,56 | 2,67 | 2,22 | 1 | 1 | 2,44 | 1,78 | |||||
| 8. ročník ŠZŠI - Variant A | 1,25 | 1,5 | 1 | 1 | 2,25 | 2,13 | 1 | 1,25 | 2,38 | 1,25 | |||||
| 8. ročník ŠZŠI - variant B | 1 | 1,67 | 1 | 1,67 | 1,67 | ||||||||||
| 9. ročník ŠZŠI - Variant A | 1,6 | 1,2 | 1 | 1 | 1,6 | 2 | 1 | 1,8 | 1 | 2 | 1,2 | ||||
| I.A | 1,86 | 1,43 | |||||||||||||
| I.B | 1,57 | 2 | 1,29 | ||||||||||||
| I.C | 1,8 | 2,3 | 1,4 | ||||||||||||
| II.A | 1,44 | 1,22 | |||||||||||||
| II.C | 1,89 | 2,33 | 1,78 | ||||||||||||
| III.A | 2 | 2,5 | 2,5 | ||||||||||||
| III.B | 1,6 | 1,4 | 1 | 1,4 | |||||||||||
| III.C | 1,25 | 2,75 | 2,25 | 1,75 | |||||||||||
| III.D | 2,13 | 2,25 | 2,88 | 2,13 | |||||||||||
| I.P | 1 | 1,25 | 1,25 | ||||||||||||
| II.P | 1,33 | 1,67 | 2 | ||||||||||||
| III.P | 1,5 | 1 | 2 |
| Trieda | ODK | OVY | ODM | PEP | PMK | PVY | PVC | PJV | RDV | RGZ | RVK | RPE | SJL | SPR | STO |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 3. ročník ŠZŠI - Variant A | 1,33 | 2,33 | 1 | ||||||||||||
| 4. ročník ŠZŠI - Variant B | 1 | 1,67 | 1,67 | 1,83 | 1 | ||||||||||
| 5. ročník ŠZŠI - Variant A | 1,17 | 2,67 | 1 | ||||||||||||
| 7. ročník ŠZŠI - Variant A | 1 | 2,33 | 1,3 | ||||||||||||
| 8. ročník ŠZŠI - Variant A | 1 | 2,13 | 1 | ||||||||||||
| 8. ročník ŠZŠI - variant B | 1 | 1,17 | 1,83 | 1 | |||||||||||
| 9. ročník ŠZŠI - Variant A | 1 | 1,6 | 1 | ||||||||||||
| I.A | 1,29 | 1,93 | 1,57 | 2 | 1,4 | ||||||||||
| I.B | 2,43 | 2 | 2,29 | 1,43 | |||||||||||
| I.C | 2,3 | 1,8 | 1,7 | 1,1 | |||||||||||
| II.A | 1,89 | 1,22 | 1,33 | 1,56 | 1,22 | ||||||||||
| II.C | 2,44 | 2 | 2,44 | 1,22 | |||||||||||
| III.A | 2,5 | 2 | 2 | 3 | |||||||||||
| III.B | 1,2 | 1,6 | 1,4 | 1 | |||||||||||
| III.C | 2,5 | 2,5 | 2,5 | 1,75 | |||||||||||
| III.D | 3,13 | 2,88 | 2,75 | 1,63 | |||||||||||
| I.P | 1,33 | 1 | 1 | 1 | 1,5 | 1,25 | 1 | ||||||||
| II.P | 2 | 1,33 | 1,67 | 1,33 | 1,67 | 3 | |||||||||
| III.P | 1,25 | 1,25 | 1,25 | 1 | 2 | 1,5 |
| Trieda | STZ | TEC | TML | TMU | TST | TEV | VUC | VLA | VKM | VYV | ZDR |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 3. ročník ŠZŠI - Variant A | 1 | 1,25 | 1,5 | 1 | |||||||
| 4. ročník ŠZŠI - Variant B | 1,33 | 1,17 | 1 | ||||||||
| 5. ročník ŠZŠI - Variant A | 1,17 | 2,5 | 1 | ||||||||
| 7. ročník ŠZŠI - Variant A | 1,22 | 1 | |||||||||
| 8. ročník ŠZŠI - Variant A | 1 | 1 | |||||||||
| 8. ročník ŠZŠI - variant B | 1,17 | 1,5 | 1 | ||||||||
| 9. ročník ŠZŠI - Variant A | 1,2 | 1 | |||||||||
| I.A | 1,36 | 1,86 | 1,21 | ||||||||
| I.B | 1,86 | 2 | 1 | ||||||||
| I.C | 2,2 | 1,8 | 1,9 | 1,6 | 1 | ||||||
| II.A | 1,44 | 1,67 | 1 | ||||||||
| II.C | 2 | 2,44 | 2,56 | 2,56 | 1 | ||||||
| III.A | 2,5 | 2,5 | 1,5 | ||||||||
| III.B | 1,4 | 1 | |||||||||
| III.C | 2,5 | 2,25 | 2 | 1 | |||||||
| III.D | 2,63 | 1,63 | |||||||||
| I.P | 1,25 | 1,25 | 1,25 | 1 | |||||||
| II.P | 1 | 2 | 2 | 1,67 | |||||||
| III.P | 1 | 1,75 | 1 | 1,25 |
| Trieda | Počet | Vyznamenaní | Veľmi dobre | Prospeli | Neprospeli | Neklasifikovaní | Správanie 2 | Správanie 3 | Správanie 4 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 3. ročník ŠZŠI - Variant A | 6 | 0 | 0 | 6 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 4. ročník ŠZŠI - Variant B | 6 | 0 | 0 | 6 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 5. ročník ŠZŠI - Variant A | 6 | 0 | 0 | 6 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 7. ročník ŠZŠI - Variant A | 10 | 0 | 0 | 9 | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 |
| 8. ročník ŠZŠI - Variant A | 8 | 0 | 0 | 8 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 8. ročník ŠZŠI - variant B | 6 | 0 | 0 | 6 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 9. ročník ŠZŠI - Variant A | 5 | 0 | 0 | 5 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| I.A | 15 | 6 | 5 | 3 | 0 | 1 | 2 | 2 | 0 |
| I.B | 7 | 1 | 4 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 |
| I.C | 10 | 4 | 2 | 4 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 |
| II.A | 9 | 5 | 1 | 3 | 0 | 0 | 2 | 0 | 1 |
| II.C | 9 | 3 | 2 | 3 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 |
| III.A | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 |
| III.B | 5 | 3 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| III.C | 4 | 1 | 0 | 3 | 0 | 0 | 1 | 1 | 0 |
| III.D | 4 | 2 | 0 | 2 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 |
| I.P | 4 | 4 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| II.P | 3 | 0 | 0 | 3 | 0 | 0 | 0 | 3 | 0 |
| III.P | 4 | 3 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 |
Záverečná skúška v školskom roku
2020/21 sa v SŠI Snina konala 19.5.2021 a 15.6.2021 administratívnou formou v zmysle rozhodnutia
ministra školstva vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky podľa § 150
ods. 8 a §161k zákona č.245/2008 Z. z. o výchove a vzdelávaní (školský zákon) a
o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov zo dňa 22.03.2021.
Minister školstva, vedy, výskumu a
športu Slovenskej republiky podľa § 150 ods. 8 a §161k zákona č.245/2008 Z. z.
o výchove a vzdelávaní (školský zákon) a o zmene a doplnení niektorých zákonov
v znení neskorších predpisov určuje na základe rozhodnutia zo dňa 23.03.2021.
Vedúca odboru školstva Okresného úradu Prešov v zmysle § 10 ods. 9
zákona 596/2003 Z. z. o štátnej správe v školstve a školskej
samospráve a o zmene a doplnení niektorých zákonov
a v súlade so zákonom č. 245/2008 Z. z o výchove
a vzdelávaní (školský zákon) a o zmene a doplnení
niektorých zákonov vymenovala za predsedu skúšobných komisií pre ZS na SŠI
v Snine v školskom roku 2020/2021 Mgr. Vladimíra Kaliňáka, riaditeľa Spojenej
školy internátnej, Partizánska 52, Svidník.
Ďalších členov skúšobných komisií
vymenovala riaditeľka školy SŠI Snina PaedDr. Jana Kandriková v zmysle §
85 ods. 6 zákona 245/2008 Z. z. o výchove a vzdelávaní (školský
zákon) a o zmene a doplnení niektorých zákonov.
Dňa 19.5.2021 (streda) komisie administratívne vykonali písomnú, praktickú
časť a ústnu časť záverečnej skúšky v súlade s rozhodnutím
ministra školstva zo dňa 22.3.2021 o termínoch a organizácii absolventskej
skúšky, záverečnej skúšky, záverečnej pomaturitnej skúšky a celkového
zhodnotenia manuálnych zručností v čase mimoriadnej situácie
v školskom roku 2020/2021. Hodnotenie
v jednotlivých častiach ZS sa získal ako aritmetický priemer známok zo
skupiny príbuzných predmetov učebného odboru určených riaditeľkou školy na
základe odporúčania MZ/PK jednotlivých učebných odborov. Do aritmetického priemeru
známok sa započítali koncoročné známky zo všetkých ročníkov a polročné známky z
posledných dvoch ročníkov. Výsledné známky komisie ďalej zhodnotili na základe
metodického pokynu č.33/2011 – Klasifikácia a hodnotenie ZS (str. 14 met.
pokynu).
Záverečnej skúšky sa zúčastnili tí absolventi
vzdelávacieho programu, ktorí úspešne ukončili tretí ročník štúdia v školskom
roku 2020/2021 a v celkovom hodnotení žiaka pred ukončením prípravy v
odbornom učilišti (ďalej len „celkové hodnotenie prípravy“), ktoré sa vykonalo
bez osobitných skúšok, spoľahlivo preukázali zvládnutie špecifických cieľov a
zvládnutie predpísaného obsahu učebných osnov stanovených vzdelávacím programom
pre žiakov s mentálnym postihnutím príslušného učebného odboru.
Všetci zúčastnení
žiaci v súlade so zákonom č. 245/2008 Z. z. o výchove a vzdelávaní
(školský zákon), § 100 ods. 4 a-c boli hodnotení podľa stupňa zvládnutia
príslušných vzdelávacích štandardov a posudzovania kvalifikácie na výkon
pracovných činností. Výsledky hodnotenia posúdila komisia podľa profilov
absolventa a kritérií výkonov, ktoré sú uvedené v učebných osnovách
školských vzdelávacích programov jednotlivých učebných odborov.
Prehľad žiakov pripustených k záverečnej skúške v šk. roku 2020/21
Číslo, názov uč. odboru,
trieda |
Počet
žiakov v šk. roku 2020/21 |
pripustení k ZUS |
nepripustení k ZUS |
zaškolení / zaučení |
neklasifiko- vaní |
Vylúčení, zanechali štúdium |
|
2983 G 00
gastronomické služby, III.A |
2 |
1 |
0 |
1 |
0 |
0 |
|
3179 G 10 textilná výroba – ľudovoumelecká tvorba, III.B |
6 |
5 |
0 |
0 |
0 |
1 |
|
3686 G 03
stavebná výroba – stavebné práce,
III.C |
8 |
4 |
0 |
0 |
0 |
4 |
|
3178 G 01 výroba konfekcie – šitie odevov v odevnej
konfekcii III.D |
10 |
4 |
0 |
4 |
0 |
2 |
Po ukončení
administratívne realizovanej písomnej, praktickej a ústnej časti ZS, t.j.
vypočítaní aritmetických priemerov známok, skúšobné komisie pre jednotlivé učebné odbory zhodnotili získané
priemery a previedli klasifikáciu podľa § 87 vyššie citovaného zákona.
Záverečná skúška bola administratívne
zrealizovaná 14 žiakom, z ktorých 1 žiak prospel s vyznamenaním, 8
žiaci prospeli veľmi dobre a 5 žiakov prospelo.
Ponúkame učebné odbory na základe záujmu žiakov, no najmä podľa aktuálnych požiadaviek trhu práce tak, aby po ukončení štúdia našli naši absolventi uplatnenie. V minulosti nebola situácia v oblasti uplatnenia našich žiakov dobrá, keďže získavali vzdelanie v učebných odboroch, s ktorými len ťažko hľadali uplatnenia najmä v odboroch ako sú: kováč, opravár obuvi. Aj preto v tejto oblasti vyvíjame snahu a tvoríme nové učebné odbory zaujímavejšie a lepšie zamerané na súčastný trh práce. Každý rok monitorujeme stav na trhu práce v regióne a snažíme sa konzultovať zavádzanie nových odborov s ÚPSVaR v regióne.
Pracujeme na tvorbe experimnetálnych učebných odborov, čím chceme zvýšiť možnosti našich žiakov na uplatnenie sa na pracovnom trhu.
Máme širšiu ponuku učebných odborov, ktorými sa snažíme reflektovať na meniace sa požiadavky trhu práce a zároveň nimi získame väčší záujem o štúdium u potenciálnych žiakov so zdravotným znevýhodnením. Výborným učebným odborom, ktorý sa za tri roky osvedčil je učebný odbor ľudovoumelecká tvorba. Ten poskytuje žiakom širokú oblasť sebarealizácie aj pre žiakov s väčšími hendikepmi.
Pozitívnym trendom v poslednom období je, že čoraz viac žiakov našej školy nachádza uplatnenie na trhu práce či už v regióne, kde sa škola nachádza, no čoraz vyššie percento nachádza uplatnenie v zahraničí (Česká republika, Veľká Británia, Belgicko, Nemecko, Slovinsko), kde sa najviac absolventov uplatní v oblasti služieb. V domácom prostredí najviac absolventov nachádza uplatnenie v technických odboroch murár, maliar či krajčír v poslednej dobe i gastronómii.
Časti absolventov sa nepodarilo pre rozličné príčiny uplatniť na trhu práce. Väčšinou sú to - nevhodné a málo podnetné rodinné zázemie, neochota rodičov, absencia rodičov (veľká časť žiakov pochádza z detských domovov), ktorí sú po ukončení školy z veľkej časti umiestňovaní do azylových domov. Tejto skupine absolventov veľmi chýba vedenie, usmernenie zo strany dospelých.
1. Dotácie zo štátneho rozpočtu na žiakov 1381993€
Nenormatívne finančné prostriedkky: vzdelávacie poukazy 3987€, asistenti učiteľa 48768€, odchodné 3608€, dopravné 97€ a kapitály 29947€ (prístavba ŠJ a učební - dokončenie).
2. Príspevky na čiastočnú úhradu nákladov spojených s hmotným zabezpečením školy od rodičov alebo inej osoby, ktorá má voči žiakovi vyživovaciu povinnosť 1226€. Použité na úhradu energií.
3. Finančné prostriedky prijaté za vzdelávacie poukazy a spôsob ich použitia v členení podľa financovaných aktivít 3987€.
4 Iné finančné prostriedky získané podľa osobitných predpisov predstavujú sumu 9601,53€. Z toho 697,20 od UPSVaS na nákup školských pomôcok pre žiakov v hmotnej núdzi. 2000€ od VVS Holding a.s. Košice na výmenu podlahovej krytiny a 6904,33€ od MPC na financovanie miezd pedagogických asistentov.
5. Štipendiá - 11958,52€
| Názov záujmového krúžku | Počet detí | Vedúci |
|---|---|---|
| Počítačový krúžok | 8 | Mgr. Jana Mikulová |
| Počítačový ŠI | 8 | Ľubomír Gic |
| Slávik | 4 | Mgr. Katarína Cinkaničová |
| Spevácko-tanečný ŠI | 12 | Mgr. Darina Chmeliarová |
| Stolnotenisový ŠI | 6 | Bc. Vladimír Sochanič |
| Šikovných rúk a výtvarný ŠI | 3 | Gabriela Grozaničová |
| Športový krúžok | 11 | Mgr. Gabriel Mikula |
| Športový ŠI | 21 | Bc. Vladimír Sochanič |
| Varenia ŠI | 19 | Mgr. Darina Chmeliarová |
| Varenie | 5 | Mgr. Martina Bojkunová |
| Všadebolko | 5 | Mgr. Marta Ščerbáková |
| Z rozprávky do rozprávky | 6 | Bc. Lucia Holubová |
| Zábavné učenie | 5 | Mgr. Mária Savková |
Aj napriek snahám vedenia školy a triednych rodičov je záujem rodičov o prospech, správanie a dochádzku žiakov minimálny. Spolupráca s rodičmi žiakov je z veľkej časti problémová alebo žiadna. Rodičia, najmä dochádzajúcich žiakov, často nereagujú na výzvy triednych učiteľov, prípadne ignorujú rodičovské združenia. Školu navštevujú prevažne vtedy, ak potrebujú vybaviť štipendium, resp. iné potvrdenia. Dobrá spolupráca je s azylovými zariadeniami, kde sú niektorí žiaci umiestnení (nie je ich povinnosťou so školou spolupracovať) a s centrami pre deti a rodiny.
Vypracoval: PaedDr. Jana Kandriková
V Snine, 23. septembra 2021
Správa prerokovaná v pedagogickej rade dňa: 10.9.2021
Rada školy pri SŠI v Snine berie na vedomie predloženú správu o výchovno-vzdelávacej činnosti, jej výsledkoch a podmienkach za školský rok 2020/2021 a odporúča zriaďovateľovi školy - Okresnému úradu v Prešove predloženú správu schváliť.
V Snine 23. septembra 2021
Mgr. Slávka Olachová
predsedníčka rady školy
Powered by aSc EduPage