Dňa 7.11.2016 sa v priestoroch dievčenskej študovne konala odborná prednáška na tému "Môj cyklus". Prednášku viedla zdravotná sestra Mária Kačurová, ktorá si pochvaľovala hojnú účasť a hlavne aktivitu dievčat. V príjemnej atmosfére pri šálke kávy sme sa porozprávali o menštruačnom cykle. Do praxe sme zaviedli menštruačné kalendáre, čo dievčatá ocenili najviac. V hojnej diskusii a množstve ešte nezodpovedaných otázok, sme sa dohodli na ďalšom stretnutí v januári. Debatovať budeme na tému "pôrod" a všetko s tým súvisiace. Uvažujeme o tom, že by sme sa besedu pozvali aj zopár chlapcov, ak by bol záujem z ich strany. Termín ďalšieho stretnutia pri šálke kávy ešte upresníme.














